- Sıradışı ve Güncel Beyşehir Haber & Aktüel Sitesi
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

2. Etap TOKİ Konutları Başvuruları Başlıyor

2. Etap TOKİ Konutları Başvuruları Başlıyor
  • 26.06.2015

TOKİ tarafından Beyşehir’e yapılacak olan konutlar için resmi müracaatlar alınmaya başlandı.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Avşar Mahallesine yapılacak 251 adet 2. Etap TOKİ Konutları’nın başvuruları 25 Haziran da başlayıp 30 Temmuz tarihinde sona erecek. Üç farklı tipte yapılacak olan konutlarda, Ziraat Bankası şubelerine alt gelir grubu konutları için 4000 TL, sosyal konutlar için 6000 TL ödeyerek başvuru yapılabilecek. Ev hayalleri kuranlar 456 liradan başlayan taksitlerle ev sahibi olabilecek.

NİSAN AYINDA BİZZAT BAŞVURMUŞLARDI

Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun ve Akparti İlçe Başkanı Mustafa Şenol, vatandaşların toplu konut taleplerini bizzat Ankara’ya giderek iletmiş ve konunun hassasiyetine vurgu yaparak Beyşehir’in bu konuda ciddi beklenti içerisinde olduklarını söylemişti.

“SÖZ VERDİĞİMİZ GİBİ…”

2. etap toplu konut projesinin Beyşehir’e hayırlı olmasını dileyen Belediye Başkanı Murat Özaltun, Beyşehir Belediyesi öncülüğünde gerçekleştirilen projeye oldukça yoğun bir ilgi olduğunu dile getirerek “Seçim sürecinde hemşerilerimize verdiğimiz bir sözü daha gerçekleştirmenin gurunu yaşıyoruz. Özellikle dar gelirli vatandaşlarımızın kira öder gibi ev sahibi olabilmelerini istiyoruz. Huğlu ve Üzümlü mahallerimizde yapılacak TOKİ Konutları’nın başvuru sürecisinin bir an önce başlaması için girişimlerimiz devam ediyor.” dedi.

Başvuru sayısının yeterli düzeyde olduğu takdirde konutların yapımına bu yıl içerisinde başlanacağını ifade Başkan Özaltun, 2. etap toplu konut projesiyle alakalı bilgi almak isteyenlerin Belediye hizmet binası girişindeki Ak Masa’ya müracaat etmeleri gerektiği söyledi.

Ayrıca Beyşehir Belediyesi’nce internet sayfasından hazırlanan bilgilendirme sayfasına aşağıdaki adresten ulaşılabileceği ifade edildi.

http://www.beysehir.bel.tr/beysehir-toki-2-etap-basvuru.html

Etiketler: /