- Sıradışı ve Güncel Beyşehir Haber & Aktüel Sitesi
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

5 Bölgeye Acil Müdahale Timi

5 Bölgeye Acil Müdahale Timi
  • 22.11.2014

Beyşehir Belediyesi, karla mücadele için 5 Bölgeye acil müdahale timi kuruyor.

Beyşehir Belediyesi olası kış şartlarında vatandaşların mağdur olmaması için tüm hazırlıkları tamamladı. 5 Bölgeye acil müdahale timi kurulurken olası kar yağışına anında müdahale de bulunacak.

Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, başkan yardımcıları Kahraman Göksu ve Halim Gümüşel ile birlikte belediyeye ait makine ikmal parkında incelemelerde bulundu. Araçların olası kar yağışına karşı her an hazır tutulması talimatını veren Özaltun, “şuan için tüm hazırlıklarımız tamam, vatandaşımız rahat olsun” dedi.

Araçların tamamının bakımları yapılarak kışa hazır olduğunu ifade eden Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, “Şu anda greyderlerimiz, kepçelerimiz Beyşehir merkezde ve dış mahallelerle birlikte toplam 67 mahallemizde herhangi bir problem olmadan kış dönemini geçirmek için hazır bekliyor. Kış mevsiminde karla mücadeleyi Konya Büyükşehir Belediyemizle birlikte müşterek olarak yapacağımız çalışmalarla gerçekleştireceğiz. Bununla da yetinmiyoruz hem Beyşehir Belediyesi, hem de Konya Büyükşehir Belediyesi imkânlarının yanı sıra 2 özel firma ile yaptığımız anlaşma çerçevesinde onların iş makinesi gücünden de gerektiğinde yararlanacağız, destek alacağız. Bu anlamda özel sektöre ait 4 greyder de devreye girecek” dedi.

Acil müdahale için 5 bölgeye acil müdahale ekibi kuracaklarını da ifade eden Başkan Özaltun;  Sorumluluk alanımız çok büyük olduğu için araçlarımızı hızlı müdahale edebilmek adına bazı bölgelerimizde konuşlandıracağız. Beyşehir merkezin yanı sıra Yeşildağ, Huğlu, Yenidoğan, Doğanbey ve Sadıkhacı bölgelerinde araçlarımız olacak. Yağışın ardından da buzlanmaya karşı çalışma yürüteceğiz” şeklinde konuştu.

 

Etiketler: / /