- Sıradışı ve Güncel Beyşehir Haber & Aktüel Sitesi
$ DOLAR → Alış: 27,09 / Satış: 27,19
€ EURO → Alış: 28,83 / Satış: 28,94

AK Parti 40. Danışma Meclisi Toplandı

AK Parti 40. Danışma Meclisi Toplandı
  • 20.10.2014

Beyşehir’de AK Parti 40. Danışma Meclisi Toplantısı gerçekleştirildi.

AK Parti Beyşehir İlçe Teşkilatı tarafından Mehmet Akif Ersoy Parkı’nda düzenlenen meclis toplantısına AK Parti Konya Milletvekili Gülay Samancı, Belediye Başkanı Murat Özaltun, AK Parti Konya İl Başkan Yardımcısı Mehmet Akif Göksu, Beyşehir İlçe Başkanı Nafiz Huğlu, belediye meclis üyeleri, il ve ilçe teşkilatı yönetim kurulu üyeleri, kadın, gençlik kolları temsilcileri ve partililer katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Ak Parti İlçe Başkanı Nafiz Huğlu göreve geldiği 7 yılda 7 seçim kazandıklarını hatırlatarak bu davaya destek olan herkese teşekkür etti. İlçe başkanı Huğlu yaptığı konuşmada, “görevi devraldığım 2007’den bu yana yapılan çalışmalardan biraz bahsetmek istiyorum. Üye sayımız bin 952 iken 2014 yılında 12 bin 722’’ye yükseldi. Görev sürem boyunca 7 tane seçimi başarıyla atlattık, 2007 Milletvekili seçiminde %56, 2008 Cumhurbaşkanlığı oylamasında evet oyumuz %75, 2009 Belediye Başkanlığı seçiminde %52, 2010 Anayasa değişikliği oylaması %75 evet, 2011 Milletvekili seçiminde %66, 2014 Belediye Başkanlığı seçiminde %49 ve son olarak 2014 Cumhurbaşkanlığı seçiminde %72 oy aldık. Değerli dava arkadaşlarımızın destekleriyle bu süreçleri başarıyla tamamladık.” dedi. Beyşehir’in en büyük sorunlarının başında yolların geldiğini hatırlatan Huğlu, “Bu yol çalışmasında büyük başarılara imza attık. Bunların başında Beyşehir’in uzun yıllardır kanayan yarası, hatta 25-30 yıldır üzerinden siyaset yapılan yollarımızda -bitiremesek bile- belli bir aşama kaydetmekti. Bu yolların başında Gembos yolu, Cevizli Yolu ve Konya-Beyşehir yoluydu. Konya-Beyşehir yolu çalışmaları hızla devam ediyor bu sene büyük bir kısmı tamamlanacak. Geri kalan kısım 2015 yılında bitirilerek hizmete açılacak. Cevizli Yolu 3 yıldır hizmet vermektedir. Gembos yolu bu sene tamamlanacak belki az bir kısmı gelecek seneye kalacak. Beyşehir’den Yeşildağ’a kadar olan yolda duble yol çalışmaları tamamlandı. Bu çalışmalarda ekibimize destek olan herkese çok teşekkür ediyorum.” dedi

İl Başkan Yardımcısı Mehmet Akif Göksu ise yaptığı konuşmada “İlçe başkanımız Beyşehir’de yapılan çalışmaları tek tek anlattı. Beyşehir’de hayal projeler dediğimiz projeler vardı. Bunların hepsi gerçekleşiyor, durmadan hizmetlerimize devam ediyoruz. Biz bir ve beraber olursak hizmetlerde hiçbir sıkıntı yaşamadan devam ederiz.” dedi

Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun konuşmasında yaptıkları proje ve çalışmaları aktardı. 5 yıllık süreçte Beyşehir’in tüm mahallelerinin yapılacak hizmetlerin ardından sorunlarının bir bir giderileceğini vurgulayan Özaltun, hayata geçirilen Belediye hizmetleri ile ilgili bilgiler verdi. Evde bakım hizmetleri projesinden söz eden Özaltun, ilçeye hep ilkleri kazandırdıklarına dikkat çekti. İlçe merkezine çocuklar için bir yüzme havuzu kazandırdıklarını da anlatan Özaltun, büyükler için de iki ayrı yüzme havuzu daha yapılacağını söyledi. Yeni süreçte Avcılar Kulübü gerisindeki daha önce Belediye binası yapılması için planlanan alanın tahsis edildiği Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından şehir konağı ve hanımlar lokali olarak ihaleye çıkacağını anlatan Özaltun, burada bir yüzme havuzu da olacağını belirtti. Bu kompleksin 2015 yılında kadınlar gününe yetişmesi için gayret göstereceklerini aktaran Özaltun, diğer yüzme havuzunun ise Avşar Mahallesi, At Çiftliği bölgesinde Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yapılacağını söyledi. Beyşehir’de önümüzdeki süreçte yüzme havuzu bolluğu yaşanacağını ifade eden Özaltun, Belediye olarak sosyal belediyecilik alanında yaptıkları çalışma ve projelerden de söz etti. Avşar Mahallesi’nde deneme amaçlı olarak hayata geçirdikleri yer altı çöp konteynırı sisteminden olumlu tepkiler alınması üzerine diğer mahallelerde de yaygınlaştırılması için kolları sıvadıklarını aktaran Özaltun, farklı mahallelerde de yer altı çöp konteynırı sistemini devreye koyacaklarını söyledi. Özaltun, Beyşehir’de yeni eğitim öğretime başlayan okullarda yaptıkları Belediye çalışmalarını da anlatırken, 10 okulun bahçesinde fiziki şartların düzeltilerek eğitimin hizmetine sunulduğunu kaydetti. Özaltun son olarak, Beyşehir’in en büyük sorununun doğalgaz olduğunu vurgulayarak, bu yolda emin adımlarla ilerlediklerini söyledi. “En kısa sürede Beyşehir’e doğalgazı getireceğiz” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

AK Parti Konya Milletvekili Gülay Samancı ise, konuşmasında, Beyşehir’e AK Parti döneminde hayata geçirilen yatırımlara değindi. Beyşehir Gölü’nde yapımı devam eden kıyı tahkimat çalışmalarından söz eden Samancı, ilçenin doğalgaza kavuşacağını söyledi. Samancı, kamuoyunda çeşitli dedikodular üretilen yeni devlet hastanesinin de en son tahsis edilen alanda yapılacağını, bundan geri dönüşün söz konusu olmadığını belirterek, “Sağlık Bakanlığı’ndan Beyşehir’e gelen ekipler arazileri yerinde görüp onayladılar. Esentepe-Beytepe arasındaki hazine arazisini inceleyerek bu yer belirlendi. Basın mensupları önünde tekrar söylüyorum hastane konusunda hiçbir sıkıntı yok. Şaibelere yer bırakmayın.” dedi. Samancı, konuşmasında, “Milli Parkın Beyşehir’de bir Müdürlüğünü açarak engel olunan bazı sorunları bu müdürlük aracılığı ile yerinde çözeceğiz. Bununla ilgili çalışmalarımız devam ediyor.” dedi.

Toplantı daha sonra basına kapalı olarak devam etti.

Etiketler: / / /