- Sıradışı ve Güncel Beyşehir Haber & Aktüel Sitesi
$ DOLAR → Alış: 27,09 / Satış: 27,19
€ EURO → Alış: 28,83 / Satış: 28,94

Akparti Kongreye Giderken – 1

Ahmet Haşim
Ahmet Haşim
  • 11.11.2014

Beyşehir’in bu günlerde bir numaralı gündem maddesi yaklaşan Akparti ilçe kongresi. Aslında 30 Mart yerel seçimlerinden hemen sonra konuşulmaya başlasa da bugünlerde zamanın da daralması ile popüleritesi artan bir konu.

Beyşehir Haber’in de gündeme taşıdığı Nafiz Huğlu ile yolların ayrılacağı haberi yüz de yüz doğruluk arzediyor. Öyle ki daha önce adayım diyen ve bu konu ile ilgili de kendisinin aday olacağı söylenen Huğlu’ya aslında geçtiğimiz Çarşamba günü aday olmayacağı duyuruldu. Huğlu bu kararı bilmesine rağmen yakın çevresi dışında hiç kimseye renk vermeden gizli tuttu. Ancak; 11 gün kalan kongre öncesi Pazartesi akşamı Akparti ilçe teşkilatında gerçekleşen yönetim kurulu toplantısında Huğlu bu gelişmeyi yönetim kurulu üyeleri ile paylaştı.

Yani netice olarak Beyşehir’de iyisi ile kötüsü ile bir dönem sona eriyor. Yeni Türkiye Sloganı ile 2015 seçimlerine hazırlanan Akparti Beyşehir’de de yeni bir isimle yola devam edecek.

Buradan Nafiz Huğlu ile ilgili bir şeyler söyleyecek değilim. İyi yada kötü nasıl bir süreç geçirdiğini zaman gösterecek. Çünkü makam ve mevkiler gidince gerçek dostluklar ve insanlar üzerinde bıraktığınız izlenimler ortaya çıkacak. Biz yine de bugüne kadar olan hizmetleri için teşekkür edelim.

Beyşehir’de Nafiz Huğlu’nun yerine gelecek olan isim ise merakla bekleniyor.Partinin geleneklerine göre muhtemelen bir isim üzerinde uzlaşılacak ve bu isim tek listeyle kongreye girecek. Partinin İl Teşkilatı ve Genel Merkez muhtemelen Beyşehir’de ki bazı olumsuz havaları sezerek ilçede partinin partinin üst kısmı ile tabanı tamamen kucaklayacak, oluşan gerginlikleri ve kırgınlıkları ortadan kaldıracak bir ismi aday gösterecek.

Zaten ilçe başkanı olacak şahıs her kim olursa olsun mutlaka herkese eşit mesafede ve birleştirici bir unsur olmayı ilk görev olarak adledecek. Zaten Beyşehir’de ki en belirgin sıkıntı da bu.

Gelelim İlçe Başkanlığı seçimleri için ismi geçen adaylara. Hasan Hüseyin Sodan, Beyşehir’de hemen herkesin tanıdığı Refah Partisi döneminde Milletvekili ve Belediye Başkan adayı olmuş ancak bu iki adaylığında da ipi az farkla göğüsleyememiş. Emekli bir eğitimci. Donanımlı, insanlarla ilişkileri gayet iyi bir insan. Bir diğer isim ise Ali Çankaya. 37 yaşında ve ticaretle uğraşıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan gibi o da Lise eğitimi İmam Hatip Lisesinde aldı. Ardından iki fakülte bitirdi. Ali Çankaya’da Sodan gibi Beyşehir’i kucaklayabilecek bir isim. Bu iki isme kimsenin itiraz edeceğini sanmıyorum.

Bir iki gündür de Üzeyir Yaşar ismi gündeme geldi. Üzeyir Yaşar’da genç bir kardeşimiz. Belediye Başkan aday adayı oldu. Şimdi İlçe başkanlığı için uğraşıyor olabilir. Bir şekilde babası Mustafa Yaşar’ın izinde siyasette olmak istiyor. Üzeyir Yaşar ismi bu bahsettiğimiz iki ismin biraz gerisinde gözüküyor. Ama siyasette neyin ne olacağı ise son dakikaya kadar belli olmaz. Beyşehir bu isimleri konuşuyor. Bakalım Beyşehirimiz için hayırlı olan kim ise inşallah o arkadaşımız Başkanlığa gelir.

Bu konu ile ilgili yazmaya devam edeceğim.

Saygılarımla