- Sıradışı ve Güncel Beyşehir Haber & Aktüel Sitesi
$ DOLAR → Alış: 27,16 / Satış: 27,26
€ EURO → Alış: 28,88 / Satış: 29,00

Amatör Spor Haftası Etkinlikleri

Amatör Spor Haftası Etkinlikleri
  • 16.10.2014

Beyşehir’de, Amatör Spor Haftası kutlamaları kapsamında çeşitli sportif aktiviteler gerçekleştiriliyor.

İlçe Kaymakamlığı ve Beyşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından müşterek olarak organize edilen program kapsamında, kurumlar arası voleybol müsabakalarının ardından ilçe merkezinde bugün de amatör bisiklet yarışları ve tekvando gösterileri düzenlendi. Bisiklet yarışlarından önce Kaymakam Muzaffer Başıbüyük ve Belediye Başkanı Murat Özaltun, kısa süreli bisiklete binerek gösteri yaptı.

Anıt meydanında düzenlenen sportif etkinliklere İlçe Kaymakamı Muzaffer Başıbüyük, Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Demirgül, İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Mehmet Bayındır, daire amirleri, sporcular ve vatandaşlar katıldı.

Kaymakam Başıbüyük, yaptığı konuşmada, amatör sporun önemine dikkat çekti. Bu münasebetle ilçede haftanın kutlanması, sporcu potansiyelinin gün yüzüne çıkartılması, onlara sporun farkındalığının anlatılması için bir kısım etkinlikler yapıldığına vurgu yapan Başıbüyük, “Bunlar arasında kurumlar arası voleybol müsabakaları, bisiklet yarışı, tekvandocularımızın gösterisi gerçekleşiyor şu anda” dedi.

Kaymakam Başıbüyük, iki gün önce de hafta kapsamında göl üzerinde kano yarışmaları düzenlenmesinin planlandığı halde, olumsuz hava şartlarından dolayı bunun iptal edilerek ileri bir tarihe ertelendiğini söyledi. Başıbüyük, ülke olarak sporda başarıyı sağlamanın tek yolunun tabandan amatör sporcuların tespit edilerek, onların profesyonelliğine yürüyüşünün sağlanması olduğunu da dile getirirken, “Bu çerçevede bizim ilçemizde de özellikle bireysel sporlarda, judo, tekvando gibi, voleybol gibi takım sporlarında bir altyapı mevcut. İlçemizin sahip olduğu doğal ve coğrafi şartlar itibariyle de su sporlarını yapma imkanı var. Biz bu hafta içerisinde özellikle bu sporlara ağırlık vererek ilçemizde amatör ruhun canlandırılması, spora sevginin ve spora isteğin artırılması konusunda bir faaliyet dizisi içerisindeyiz. Bunun için buradayız.Bu haftanın ilçemiz için Türk sporu için hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” diye konuştu.

Belediye Başkanı Özaltun ise, 13-19 Ekim tarihleri arasındaki günlerin her yıl amatör spor haftası olarak kutlandığını hatırlatarak, Beyşehir’de de amatör spora ve sporculara verdikleri önemin ortada olduğunu söyledi. Birlik ve beraberliğin öncülüğünün spordan geçtiğini konuşmasında vurgulayan Özaltun, genç nesillere sporu sevdirmenin önemine dikkat çekti. Gelecekte çocukları başarılı olma, iyi yerlerde görme adına sporu sevdirmenin çok önemli olduğunu dile getiren Özaltun, “Spor da işte doğuştan başlıyor. Çocuklarımız ilk yürümeye başladığı andan itibaren artık amatör ruhla spor yapmasının geliştirilmesi gerekiyor” dedi.

Konuşmaların ardından Anıt Meydanında başlayan ve yine burada tamamlanan 2 kilometre mesafedeki parkurda pedal çeviren bisiklet yarışlarında dereceye giren gençlere madalya ve ödülleri protokol tarafından verildi. Kaymakam Başıbüyük ve ilçe protokolü, daha sonra gösteri yapan tekvandoculara çeşitli hediyeler verdi. Bisiklet yarışının ardından başlayan Beyşehir Belediyespor bünyesinde faaliyet gösteren tekvandocu sporcuların program sonrasındaki gösterileri de ilgiyle izlendi.

Etiketler: / / / /