- Sıradışı ve Güncel Beyşehir Haber & Aktüel Sitesi
$ DOLAR → Alış: 27,19 / Satış: 27,30
€ EURO → Alış: 28,80 / Satış: 28,91

Araç Lastiklerinizi Geri Dönüştürün

Araç Lastiklerinizi Geri Dönüştürün
  • 03.04.2015

Beyşehir Belediyesi ekonomik ömrünü tamamlamış araç lastiklerini toplatıyor.

Çevre kirliliğine sebep olan,  insan sağlığını da büyük ölçüde tehdit eden atıklar ile ilgili çalışmalar yapan Beyşehir Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, atık lastik toplama projesiyle vatandaşın çevre bilincini geliştirmeye ve ekonomiye katkı sağlamaya devam ediyor.

Doğaya kontrolsüzce bırakılan atıkların çevre ve insan sağlığına verebileceği zararların önüne geçmenin en önemli adımının, toplumun bilinçlenmesi ve çevre duyarlılığının artırılması olduğunu ifade eden Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun “Bünyesinde tehlikeli  kimyasallar barındıran ömrünü tamamlamış lastikler, bilinçsizce çevreye atıldığı zaman hem ülkemiz hem de şehrimiz için ciddi sorunlar oluşturmaktadır. İnsanı ve çevreyi tehdit eden ömrünü tamamlamış lastikleri toplayarak ülke ekonomisine ve çevreye katkı sağlamak üzere geri dönüşüme gönderiyoruz. Toplanan lastikler geri dönüşüm tesislerinde Ömrü Tamamlanmış Lastiklerin Kontrolü Yönetmeliğine göre uygun işlemlerden geçirilip tekrar faydalı ürünlere dönüştürülüyor.” dedi.

Beyşehir için Belediye Başkanının talimatları doğrultusunda çalışmalarına aralıksız devam ettiklerini söyleyen Beyşehir Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü yetkilileri, kullanılmış lastikleri çöpe atılmamasını, bunların lisanslı firmalara verilmesini ve lisanslı firmalar dışında lastik toplayanları kendilerine bildirmelerini istedi. Yasa gereği atık lastiklerin lisanslı firmalar tarafından toplanıp geri dönüşünün sağlanması gerektiğini bilgisini veren yetkililer, ömrünü tamamlamış lastikleri Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerine teslim etmek isteyen vatandaşların 512 33 99 numaralı telefondan yardım alabileceklerini söyledi.

Etiketler: