- Sıradışı ve Güncel Beyşehir Haber & Aktüel Sitesi
$ DOLAR → Alış: 27,16 / Satış: 27,26
€ EURO → Alış: 28,88 / Satış: 29,00

Artık Kabul Et! BİTTİ…

Artık Kabul Et! BİTTİ…
  • 30.11.2015

Bir dönem Beyşehir Belediye Başkanı olan Taşcı’nın halen başkanlık ruhundan çıkamadığı belirtiliyor.

Son zamanlarda Beyşehir’de yapılan çalışmaları ziyaret ederek onlarca fotoğraf çeken ve bunları takipçilerine gururla! paylaşan Beyşehir’in bir önceki dönem Belediye Başkanı İzzet Taşcı, sosyal medyadan yaptığı İskender Mesire Alanı paylaşımıyla kamuoyunu hayretler içerisine düşürdü.

Orman Bölge Müdürlüğü’nün devir taleplerine rağmen, İzzet Taşcı döneminde Beyşehir Belediyesi bünyesine “istenmeyen park” olarak geçen İskender Mesire alanı, Murat Özaltun’un Belediye Başkanı olduğu ilk aylarda tekrar değerlendirilmeye alınmış ve Başkan Özaltun, proje ekibinin her bir üyesine parkın C sınıfından A sınıfına alınması, geliştirilmesi ve Orman Genel Müdürlüğü’nden, Beyşehir Belediyesi’ne devredilmesi hususunda ne gerekiyorsa çalışmalar yapmaları talimatını vermişti. Aradan geçen zaman zarfında, sınıfından dolayı herhangi bir yapılaşmaya gidilemeyen park alanında önce sınıf değişikliği yapılmış ve içerisine yine takım liderliğini Murat Özaltun’un yaptığı proje ekibinin uygun görülen plan ve projeleri dahil edilmişti.

SOLUĞU İSKENDER MESİRE ALANINDA ALDI

Beyşehir’in zengin oksijen deposu olan ve ilçe halkının hizmetine bir an evvel açılması için çalışmaların hızlandığı Mesire Alanının son ziyaretçisi Beyşehir’in bir önceki dönem Belediye Başkanlığını yapan İzzet Taşcı oldu. Taşcı, mesire alanından 18 fotoğrafı, sosyal medya hesabından kendi başarısı gibi paylaştı.

BAŞKAN ÖZALTUN’DAN TEPKİ: “EMEĞE SAYGISIZLIK YAPILMASI HOŞ DEĞİL”

İzzet Taşcı döneminde “istenmeyen park” olan İskender Mesire alanını, bir an önce halkın hizmetine sunmak için Orman Genel Müdürlüğü’nden Beyşehir Belediyesi’ne devir çalışmalarını başlatan Başkan Murat Özaltun, istenilmeyen bir alan olan mesire alanına geldiği şu anki noktada sahip çıkılmak istenilmesine anlam veremediklerini belirterek, “Beyşehir Belediyesi Proje Birimimizin Orman teşkilatımız nezdinde proje üzerinde yürüttüğü büyük bir emek var. Bu emeğin görmemezlikten gelinmek istenmesi de bizleri doğal olarak üzüyor. Yani, ortada bir emek söz konusu ve bu emeğe bir saygısızlık olduğunu düşünüyoruz. Süreçte, kendi haline terk edilen bir alan var ve başıboş kalmasından dolayı da virane haline dönüşmüşken, projenin şu anki geldiği noktayı Beyşehir kamuoyumuzun dikkatlerine sunmak istiyorum. Bu arada, yaklaşık 600 bin liralık bir maliyetle hayata geçirilecek olan mesire alanının ilçemize kazandırılması noktasında büyük emeği geçen ve dönemimizde ödenek noktasında desteğini hiçbir zaman esirgemeyen başta Orman Genel Müdürümüz İsmail Üzmez Bey olmak üzere tüm teşkilat mensuplarına da ayrıca teşekkür ediyorum.” dedi.

“ARTIK KABUL ET; BİTTİ!”

Türkiye’de görev süresi sona erdiğinde genel olarak yeni ekibe ağabeylik yapan siyasetçilerin tam aksine, halen görevdeymiş gibi hareket eden eski belediye başkanı İzzet Taşçı’ya vatandaşlardan ilginç ve esprili tepkiler geliyor. “Sanırım halen görevde olduğunu düşünüyor, artık bitti, kabul etsin.” diyen bazı vatandaşların gündemini bu olay meşgul ediyor.

İŞTE İZZET TAŞCI’NIN PAYLAŞIMI

Etiketler: /