- Sıradışı ve Güncel Beyşehir Haber & Aktüel Sitesi
$ DOLAR → Alış: 27,43 / Satış: 27,54
€ EURO → Alış: 28,75 / Satış: 28,86

Başkan Özaltun: Doğalgaz Hayal Değil

Başkan Özaltun: Doğalgaz Hayal Değil
  • 19.11.2014

Özaltun: “Beyşehir için Doğalgaz artık hayal olmaktan çıktı, sonuca çok yakınız.”

Beyşehir kamuoyunun yıllardır merakla beklediği Doğalgaz konusunda Belediye Başkanı Murat Özaltun değerlendirmelerde bulundu.

Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, Beyşehir’in yıllardır beklediği doğalgazın artık hayal olmaktan çıktığını söyledi. Başkan Özaltun Doğalgazın Beyşehir’e gelmesi için Milletvekilleri ile birlikte yoğun mesai harcadıklarını dile getirdi.

Lisans sahibi Enerya Konya Gaz Dağıtım A.Ş.’nin projelendirme çalışmalarını tamamlamasının ardından Beyşehir’de doğalgaz çalışmalarının başlayacağını söyleyen Başkan  Özaltun, “Gaznet yani Enerya sıkıntısını aştık.  Enerya’nın doğalgaz hattı döşemesi için ‘elektrik abone sayısının bir oranı kadar abone bulunması’ şartı tamamen kapandı. Yani yaptığımız girişimler ve baskımız sonucunda Enerya ilçemize Doğalgaz hattı döşeyecek. Ancak aşmamız gereken bir aşama daha var. Bizim kapımıza kadar gelmiş bir boru hattımız yok; en yakınımızdaki Seydibey Fabrikası’na kadar uzanan hattın boru çapı dar olduğundan gaz basıncından kaynaklı sıkıntılar var. Bu gaz Beyşehir’e yeterli gelmiyor, bu noktada şehirlerarası gazı dağıtan BOTAŞ devreye giriyor. BOTAŞ’la da konu hakkında görüşmelerimiz devam ediyor. Ne pahasına olursa olsun Beyşehir’e doğalgaz gelecek.” dedi.

Etiketler: / /