- Sıradışı ve Güncel Beyşehir Haber & Aktüel Sitesi
$ DOLAR → Alış: 27,09 / Satış: 27,19
€ EURO → Alış: 28,83 / Satış: 28,94

Başkan Özaltun Gazetecilere Resepsiyon Verdi

Başkan Özaltun Gazetecilere Resepsiyon Verdi
  • 11.01.2015

Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, gazeteciler günü dolayısıyla bir resepsiyon verdi.

Beyşehir Belediyesi’nin işletmesini kendisinin yaptığı Taş Köprü Aile Çay Bahçesi’nde (Beyazpark), Beyşehir medyasının davetli olduğu bir resepsiyon düzenlendi. Resepsiyonun davetlisi olarak ilçede faaliyet gösteren Beyşehir’in Sesi Gazetesi, Beyşehir Göl Gazetesi, Beyşehir İlk Haber Gazetesi, BGRT, BeyFM, Göl FM, Yeni Akit ve Yenişafak Gazetesi İlçe Temsilciliği, DHA, İHA, AA’dan yetkililer hazır bulundu.

Taş Köprü Aile Çay Bahçesi’nde verilen resepsiyonda ilk konuşmayı Beyşehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Şeref Yaşar yaptı. Şeref Yaşar konuşmasında, tüm meslektaşlarının 10 Ocak Gazeteciler gününü kutladı. Günün anlam ve önemine vurgu yapan Yaşar, kendilerini ağırlayan Belediye Başkanı Murat Özaltun’a teşekkür eti.

Gazetecilerin sorunlarının konuşulduğu resepsiyonda ev sahipliği yapan Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun’da bir konuşma yaptı. Başkan Özaltun konuşmasında, “Beyşehir’in gelişmesine ve tanınmasına sosyal, ekonomik ve kültürel alanda gündeme taşıdıkları konularla katkı sağlayan, sorunların çözümünde bizlerle birlikte yol alan yerel ve ulusal düzeyde yazılı ve görsel alanda çalışan tüm basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.” dedi.


(
Fotoğraf: Hikmet Seyhan)

10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ HAKKINDA

Çalışan gazeteciler günü, 1961 Anayasasında gazeteciler lehine yer alan hükümlerden sonra “Çalışan gazeteciler bayramı” olarak kabul edilen fakat 12 Mart 1971 askeri darbesinden sonra bu hakların bir kısmının geri alınması üzerine “10 Ocak Çalışan gazeteciler günü” olarak değiştirilen gündür.

Etiketler: