- Sıradışı ve Güncel Beyşehir Haber & Aktüel Sitesi
$ DOLAR → Alış: 27,43 / Satış: 27,54
€ EURO → Alış: 28,75 / Satış: 28,86

Başkan Özaltun Tek Yönden Etkilenen Esnafları Ziyaret Etti

Başkan Özaltun Tek Yönden Etkilenen Esnafları Ziyaret Etti
  • 23.03.2015

Belediye Başkanı Özaltun, tek yön uygulaması üzerinde işyeri olan esnafları ziyaret etti.

Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun Başkan Yardımcıları Halim Gümüşel ve Kamil Göksu Atatürk Caddesi üzerindeki esnafları tek tek ziyaret ederek geçtiğimiz günlerde hayata geçen tek yön uygulaması hakkında görüş alışverişinde bulundu.

İşyerlerini ziyaret ederek, esnafa hayırlı işler dileyen Başkan Özaltun, hem esnafla hem de vatandaşla sohbet edip, talepleri dinledi. Genç, yaşlı herkesin ilgisiyle karşılaşan Başkan Özaltun “Konya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME)’nin almış olduğu kararla yaklaşık üç hafta önce tek yön uygulamasına geçtik. Tek yön uygulamasına geçmemizin asıl sebebi Beyşehir’de otopark probleminin olmasıydı. Çift yönlü trafik işlerken araçların birde hatalı parkları ile trafiğin kilitlenmesi söz konusuydu. Yayalarımız kaldırımların darlığından şikayet ederek, ‘yürüyecek kaldırım bulamıyoruz buna çare bulunsun’ şeklinde taleplerde bulunuyordu. Bizde bundan dolayı UKOME yetkilileriyle, İlçe Emniyet Müdürümüzle, Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanımızla, Sivil Toplum Kuruluşlarımızla görüşerek, halkımızla da fikir alışverişinde bulunarak tek yön uygulamasına geçtik. Beyşehir’de tek yön uygulaması ilk defa bizim dönemimizde başladı. İlk uygulama olmasından ve bazı eksiklikler olabileceğini düşündüğümüzden şehrimizde tek yön uygulamasını dubalar ile yaptık.” dedi.

UYGULAMAYI İSTEYENDE VAR İSTEMEYENDE

Halkın ve esnafın görüşleri ve isteklerinin çok önemli olduğunu belirten Başkan Özaltun “Esnaflarımızla tekrar görüş alışverişinde bulunuluyoruz, bu uygulamayı isteyen hemşerilerimiz de var istemeyen hemşerilerimiz de var. Dolayısıyla bu önümüzdeki süreç bizim tek yön uygulamasındaki kararımızı etkileyecek. Daha önce de söylediğim gibi her zaman esnafımız ve hemşerilerimiz ne isterse o olacak. Belli bir süre sonra bir anket çalışması yapacağız, eğer tek yön uygulaması istenmiyorsa gerekli girişimlerde bulunarak buna son verebiliriz. Aynı şekilde anket sonuçlarına göre tek yön uygulamasının devamı çıkarsa tekrar esnaflarımızla anket sonuçlarını paylaşarak ve tespit ettiğimiz eksiklerimizi gidererek tek yön uygulamasına devam edebiliriz. Hemşerilerim müsterih olsunlar, onların huzuru için elimizden ne geliyorsa yapacağız.” şeklinde konuştu.

Yapılan ziyaretten memnuniyetini dile getiren esnaflar “Bizi dinleyen ve her zaman yanımızda olan Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz.” dediler.

Etiketler: / /