- Sıradışı ve Güncel Beyşehir Haber & Aktüel Sitesi
$ DOLAR → Alış: 27,19 / Satış: 27,30
€ EURO → Alış: 28,80 / Satış: 28,91

Başkan Özaltun’dan Anlamlı Organizasyon

Başkan Özaltun’dan Anlamlı Organizasyon
  • 01.05.2015

Beyşehir’i ziyaret eden yabancı konuklar, hayallerini yazarak Beyşehir Gölü’ne bıraktı.

Avrupa Birliği Projesi kapsamında Beyşehir’e gelen ve Başkan Özaltun’u da makamında ziyaret eden öğrencilere Beyşehir Belediyesi tarafından Geleceğe Mektup organizasyonu düzenlendi.

Beyşehir Belediyesi’nin daha önce Türkiye genelinde bir ilk olarak yapmış olduğu Geleceğe Mektup organizasyonu yabancı öğrenciler için tekrar gerçekleştirildi.  Yabancı öğrenciler geleceğe mektup yazarak Başkan Özaltun eşliğinde hayallerini Beyşehir Gölü’ne bıraktı.

Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa Konuk eşliğinde başlayan program öncesinde öğrencilerin hayallerini yazdığı mektuplar su geçirmeyecek şekilde ayarlanan cam şişelere kondu. Daha sonra Başkan Özaltun ile birlikte cam şişeleri Beyşehir Gölü’ne atan öğrenciler, hatırlarında ve anılarında sık sık anlatacakları unutulmayacak bir heyecan yaşadı.

Organizasyonla ilgili konuşan Başkan Özaltun; “Çeşitli ülkelerden gelen öğrencilerimiz ile bir araya geldik. Her öğrencimizden bir mektup yazmasını istedik. Yazılan mektuplardan bazılarını birlikte okuduk. Gördük ki çocuklarımız savaşın olmadığı huzur, güven ve barışın hakim olduğu bir dünya istiyorlar. Yazdıkları bu mektupları cam şişelere koyarak Beyşehir Gölü’nün derin sularına bıraktık. Ayrıca yapılan bu organizasyon ile bu çocuklarımızın her zaman Beyşehir’i hatırlamasını ve anlatmasını istedik. Çocuklarımızın hayalleri gerçek olması dileklerimiz ile geleceğe yazdıkları mektupları suya bıraktık” dedi.

Etiketler: /