- Sıradışı ve Güncel Beyşehir Haber & Aktüel Sitesi
$ DOLAR → Alış: 27,16 / Satış: 27,26
€ EURO → Alış: 28,88 / Satış: 29,00

Belediye’den Vatandaşlar İçin Ödeme Kolaylığı

Belediye’den Vatandaşlar İçin Ödeme Kolaylığı
  • 27.01.2015

Beyşehir Belediyesi taşra mahallelerinde yaşayan vatandaşların ayağına hizmet götürmeye devam ediyor.

Yeni Büyükşehir yasası ile birlikte eskiden köy ve belde statüsünde yer alan yerleşim birimlerinin Beyşehir’in mahallesi statüsüne kavuşması ile birlikte bu mahallelerde yaşayan vatandaşlar için Beyşehir Belediyesi bir dizi yenilikler getirdi.

Vatandaşların Beyşehir Belediyesi’ne yapacakları tüm ödemeler ile ilgili olarak üç mahallede ödeme noktaları açılarak hizmete başladı. Üzümlü, Yenidoğan ve Doğanbey mahallelerinde yaşayan vatandaşlar Beyşehir Belediyesi hizmet noktalarında oluşturulan ödeme noktalarında işlemlerini kolayca yaptırabiliyorlar. Beyşehir Belediyesi idari binada yer alan veznelerden nasıl ödeme yapılıyorsa herhangi bir bir ödeme noktasından da aynı şekilde ödemelerini yapabilecek olan vatandaşlar, kurulan bu noktaların herhangi birinden sorunsuz hizmet alabiliyorlar. Yetkililerden alınan bilgiye göre, vatandaşlar Beyşehir’’in hangi mahallesinde ikamet ederse etsin, ödeme ve hizmet noktalarından herhangi birine giderek ödemelerini yapabilecekler ve hizmet alabilecekler.

Öte yandan; ödeme noktası sayısı önümüzdeki günlerde artırılabilir. Ayrıca diğer mahallelerde ise belirli aralıklarla personel görevlendirilip mobil ödeme noktası hizmeti verilebileceği de gündemde.