- Sıradışı ve Güncel Beyşehir Haber & Aktüel Sitesi
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Beylerin Kardeşliğine İmzalar Atıldı

Beylerin Kardeşliğine İmzalar Atıldı
  • 07.12.2015

Beyşehir ile İstanbul’un Beyoğlu ilçe Belediyesi arasında kardeşlik ve işbirliği protokolü imzalandı.

İstanbul’un Beyoğlu İlçe Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan  bu kapsamda Beyşehir İlçe Belediye Başkanlığı’nı ziyaret etti.

Antalya-Serik, Meram, Selçuklu, Karatay, Derbent, Derebucak, Seydişehir ve Hüyük ile birlikte Beyoğlu’nun 9. kardeş belediye olduğunu ifaden Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, “Beyoğlu Belediyesi sosyal projeler konusunda takip ettiğimiz bir belediye. Onları kendimize rol model alıyoruz. Amacımız, büyükşehir yasası ile birlikte İlçe Belediyemizi imkânlar çerçevesinde bir miktar daha ileriye götürebilmek. Bundan dolayı  sizlerin de bu noktadaki katkı ve destekleriyle ufkumuzu, vizyonumuzu ne kadar genişletebilirsek, bu bizler için kazanç olacaktır.” dedi.

Karşılıklı görüş ve önerilerin konuşulduğu ziyaret sonunda, her iki belediyenin meclisi tarafından alınan kararla resmiyete dökülen protokol, Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun ile Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan tarafından imzalandı. İmzalanan bu protokolle, ilçe vatandaşlarının arasında fikir alışverişinin sağlanması ve paylaşılması, sevgi bağlarının güçlenmesi, kardeşlik ve dostluğun geliştirilmesi, sosyal, kültürel ve teknik konularda işbirliği yapılması, yardımlaşmanın ve dayanışmanın sürekli kılınması gibi sosyal belediyecilik kapsamındaki tüm çalışmaları konu alan bir perspektifle kardeş kent ve kardeş belediye olunması öngörülüyor.

kırıkkale escort bayan

Etiketler: /