- Sıradışı ve Güncel Beyşehir Haber & Aktüel Sitesi
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Beyşehir Belediyesi Mehter Takımı Kurdu

Beyşehir Belediyesi Mehter Takımı Kurdu
  • 14.08.2016

Başkan Özaltun, yine bir ilki gerçekleştirerek belediye bünyesinde mehter takımı kurduklarını söyledi.

Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, yaptığı açıklamada, Beyşehir’de yine bir ilki gerçekleştirerek Belediye bünyesinde mehter takımı kurduklarını söyledi. Beyşehir halkının mehtere olan ilgi ve sevgisinin çok fazla olduğunu belirten Özaltun, “Bu işe sevdalı ve gönüllü olan Belediye personelimizden oluşan bir mehter takımı ekibini oluşturduk. Ekibimiz çalışmalarını sürdürüyor. Kısa süre önce kurduğumuz mehter takımımızın aldığı eğitimle zaman içerisinde tüm marşları ezberleyecek düzeye geleceğine inanıyorum. Mehtere gönül veren, bu kadroda olan kardeşlerimiz ilçemizin tarihine geçecek arkadaşlarımızdır. Gayretlerinden dolayı tüm ekibimize teşekkür ediyorum” dedi.

Bundan böyle ilçede yapılacak tüm etkinliklerde sahne alabilecek olan Beyşehir Belediyesi Mehter Takımı’nın adından söz ettirmeye başlayacağını belirten Özaltun, “14.Yüzyılda I. Murat tarafından kurulan ve Osmanlı döneminden günümüze uzanan mehteran ekibinin tamamı da Beyşehir Belediyesi çalışanlarımızdan kurulmuş olup, belirli periyotlarda halk konserleri de vermeye başlayacaktır. İlçemize hayırlı olsun” dedi.

1 HAFTADA 2. KONSERLERİNİ VERDİLER

Demokrasi nöbetleri kapsamında ilk kez Beyşehirlilerin karşısına çıkan mehter takımı, Demokrasi Şöleni kapsamında 2 kez gösteri yaptı. 1 hafta gibi kısa bir sürede halka açık konser vermeye başlayan mehter takımı Beyşehir’de ilgi odağı oldu.

Etiketler: