- Sıradışı ve Güncel Beyşehir Haber & Aktüel Sitesi
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Beyşehir Belediyesi’nden Kültür Gezisi

Beyşehir Belediyesi’nden Kültür Gezisi
  • 10.11.2014

Romanyalı öğrenciler Öğrenci Değişim Projesi çerçevesinde Beyşehir’e geldi.

Avrupa Birliği Comenius Öğrenci Değişim Projesi çerçevesinde Fetullah Bayır Fen Lisesi’nin misafiri olarak Beyşehir’e gelen Romanyalı öğrenciler Beyşehir Belediyesi tarafından düzenlenen kültür gezisine katıldılar.

KÖY HAYATINI YAKINDAN TANIDILAR

22 öğrenci ve 4 öğretmenden oluşan Romanya kafilesi Beyşehir’in Karahisar Mahallesi’nde eşeğe bindiler, koyun ağılı gezdiler,süt sağdılar ve yöresel kıyafetler giydiler. Öğrencilerin kültür gezisine Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun’da katıldı.

BEYŞEHİR’İ HER PLATFORMDA TANITACAĞIZ

Beyşehir’in ciddi ölçüde tanıtılmaya ihtiyacı olduğunu belirten Başkan Özaltun; “Bulduğumuz her tanıtım fırsatını en iyi şekilde değerlendiriyoruz. Avrupa Birliği Comenius Öğrenci Değişim Projesi çerçevesinde Fetullah Bayır Fen Lisesi’nin konuğu olan Romanyalı öğrenciler dolayısı ile Beyşehir’in de misafiri. Bu hafta sonumuzda Karahisar muhtarlığımızla güzel bir organizasyon yaptık. Çocuklar çok mutlu oldular. Bol bol fotoğraf çekildiler. Eminim ki Türkiye ve Beyşehirimiz ile ilgili çok güzel anıları oldu. Şimdi bu anıları kendi ülkelerinde ki arkadaşları ile akraba ve yakınları ile paylaşacaklar. Beyşehir’in ismi zikredilecek. İnsanlarda merak uyandıracak. Bizim istediğimiz şeyde tam olarak bu. Beyşehir’i tanıtmaya devam edeceğiz.” dedi.

Etiketler: / /