- Sıradışı ve Güncel Beyşehir Haber & Aktüel Sitesi
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Beyşehir İşte Böyle Tanıtılır

Beyşehir İşte Böyle Tanıtılır
  • 04.11.2014

Yükseköğrenimini Beyşehir’de gören öğrenciler artık turizm elçiliği yapacaklar.

Beyşehir Belediyesi ilklere imza atmaya devam ediyor. Yükseköğrenimini Beyşehir’de gören öğrenciler artık Beyşehir’in muhteşem tarihi dokusunu görüp ilçenin turizm elçiliğini yapacaklar.

“Tarihe Yolculuk” sloganı ile başlatılan çalışmanın ilk etabı hafta sonunda gerçekleştirildi. Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden ilçemize öğrenim için gelen öğrenciler Beyşehir Belediyesi tarafından rehber eşliğinde tarihi Kubadabad Sarayını gezme fırsatı buldular. Bugüne kadar ilçede ki öğrenciler sadece çarşı merkezini görme fırsatı yakalarken bu organizasyonla artık Beyşehir’in çevresinde ki muhteşem eserleri ve doğal güzellikleri görme fırsatı yakalamış oldular.

UYGULAMA DEVAM EDECEK

Tarihe yolculuk programlarının bundan böyle de devam edeceğini söyleyen Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun; “9 bin 500 yıllık tarihi geçmişi birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olan Beyşehirimiz adeta açık hava müzesi gibi. Biz bu tarihi yapıları, Beyşehir’in doğal güzelliklerini tanıtmak istiyoruz. Bunun içinde Ülkemizin farklı il ve ilçelerinden Beyşehirimize okumak için gelen gençlerimizi tarihe yolculuğa çıkardık. Gençlerimiz buraları görerek Beyşehir’i çok daha iyi tanıyacak ve gittikleri yerlerde bizim turizm elçilerimiz olacak.” dedi.

BU UYGULAMANIN MEYVELERİNİ ZAMANLA ALACAĞIZ

Yıllardan beri Beyşehir’in tarih, turizm kenti olduğundan bahsederiz ancak ne yazık ki çok iyi tanıtabildiğimiz söylenemez diyen Başkan Özaltun; “Beyşehir’i tüm dünyaya tanıtma gayretindeyiz. Bu tür etkinlikler belki bugün hemen verim vermeyebilir. Ancak; ilerde bu tür etkinliklerin meyvelerini toplamaya başlayacağız. Bir yeri tanıtmak, turizme kazandırmak hemen olamayabiliyor. Biraz zaman alıyor. Ama önemli olan sizin bu zaman diliminde neler yaptığınızdır. Biz de bu zamanı iyi değerlendirerek her platformda Beyşehir’i tanıtmaya devam edeceğiz.” dedi.

BEYŞEHİR KAZANACAK

Etiketler: