- Sıradışı ve Güncel Beyşehir Haber & Aktüel Sitesi
$ DOLAR → Alış: 27,09 / Satış: 27,19
€ EURO → Alış: 28,83 / Satış: 28,94

Beyşehir KOMEK’te Kayıtlar Başladı

Beyşehir KOMEK’te Kayıtlar Başladı
  • 19.01.2015

Meslek Edindirme Kursları, Hanım Lokalleri ve Spor Merkezlerinde yeni dönem kayıtları başladı.

Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları, Hanım Lokalleri ve Spor Merkezlerinde yeni dönem kayıtları 19-30 Ocak tarihleri arasında internet üzerinden yapılacak. Yeni dönemde ilçemizde de hizmete girecek olan Komek’te kayıtlar bugün başladı.

Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (KOMEK), Hanım Lokalleri ve Spor Merkezleri’nin yeni dönem kayıtları bugün başladı.

Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, mesleki eğitimde Türkiye’de bir marka haline gelen KOMEK’e ilginin her geçen gün arttığını belirterek, Yeni Büyükşehir Yasası ile birlikte KOMEK’in ilçemizde de hizmet vermeye başladığını söyledi.

Kurulduğu 2004 yılından bu yana 236 bin kursiyerin yararlandığı KOMEK’te sadece 2014 yılında 55 bin kursiyere eğitim verildiğini kaydeden Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Akyürek ise, ilçelerdeki kurslarla birlikte daha fazla kişiye ulaşacaklarını ifade etti.

KOMEK BEYŞEHİR’DE HANGİ PROGRAMLAR VAR?

Beyşehir’de ilk kez kurs vermeye başlayacak olan KOMEK, verilecek kurslara ilişkin bilgileri de yayınladı. Buna göre KOMEK ilçemizde hafta içinde; Arapça A-1,  Bilgisayar Kullanımı,  İngilizce A-1,  Kur’an-I Kerim Elifba-Tecvidli Okuma ve Resim ile hafta sonunda ise; Bağlama, Bilgisayar Kullanımı, Diksiyon,  F Klavye, Fotoğraf Çekimi, İngilizce A-1 ve Resim kurslarını verecek.

VATANDAŞ NE YAPMALI?

Bu kurslardan herhangi birine başvurmak isteyen kursiyer adayları KOMEK’in resmi internet sitesi olan www.komek.org.tr adresine girerek Komek Kayıtları bölümüne tıklamalı ve yönergeleri takip etmelidir.