- Sıradışı ve Güncel Beyşehir Haber & Aktüel Sitesi
$ DOLAR → Alış: 27,43 / Satış: 27,54
€ EURO → Alış: 28,75 / Satış: 28,86

Beyşehir OSB Yabancı Yatırımcılar İçin Cazibe Olmaya Başladı

Beyşehir OSB Yabancı Yatırımcılar İçin Cazibe Olmaya Başladı
  • 02.04.2015

OSB’de yer alan 50. parsel Suudi Arabistanlı yatırımcı Ammar Aladeeb’in firmasına törenle verildi.

Bayavşar Mahallesinde bulunan Beyşehir Organize Sanayi Bölgesi’nin 50. Parseline, Arabistanlı yatırımcı Ammar Aladeeb talip oldu.

Yapılan tahkikat ve inceleme sonunda, Beyşehir OSB Yönetim Kurulu Başkanı ve Beyşehir Kaymakamı Muzaffer Başıbüyük, Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, Beyşehir Ticaret Odası Başkanı Salih Gül, Yönetim Kurulu Üyesi Halil Çeler ve Beyşehir OSB Müdürü Mutlu Korkmaz’ın bulunduğu heyet tarafından 68 parsel içerisinden 50. parsel Meram Mermer Ltd. Şti.’ne törenle verildi.

Beyşehir Kaymakamı Muzaffer Başıbüyük yaptığı konuşmada sanayicilerin Beyşehir Organize Sanayi Bölgesi’ne ilgisinin arttığını, 3 mermer fabrikasının yanı sıra yeni mermer fabrikası inşaatlarının başladığını, silah fabrikaları ve organik gübre fabrikalarının inşaat çalışmalarının devam ettiğini ve Beyşehir’in önümüzdeki yıllarda bölgenin parlayan bir yıldızı olacağını belirtti. Ayrıca teşvik kanununun 10 Nisan 2015 tarihinde sona ereceğini yatırım yapmak isteyen sanayicilerin bu tarihe kadar metrekaresi 3 TL’den alabileceklerini, daha sonra ise metrekare fiyatının 15 TL olacağının belirtti.

Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun ise Beyşehir OSB’de yeni yatırım yapacak olan firma sayesinde bölgenin ilk defa yabancı yatırımcı ile tanıştığını, bunun daha da çoğalmasını arzu ettiklerini belirtti. Ayrıca teşvik kanunundan dolayı OSB’de yatırımların giderek arttığını ve Belediye olarak her zaman sanayicilerin yanında olduklarını belirtti.

Toplantıda Beyşehir Ticaret Odası Başkanı Salih Gül bugüne kadar yatırım yapan ve ileride de yatırım yapacak firmalara teşekkür etti. Ayrıca ilk yabancı yatırımcının Beyşehir’e kazandırılması için yoğun temaslarda bulunan Selçuklu Mermer A.Ş. Yön. Kur. Başkanı Nuh Gün’e de teşekkürlerini iletti.

Beyşehir OSB’nin ilk yatırımcısı olan Meram Mermer San. Tic. Ltd. Şti. firması sahibi Ammar Aladeeb Beyşehir’de yakın ilgi gördüğünü burada yapacağı yatırım ile istihdama katkı sağlayacağını ve üretim yapma amacı taşıdığını belirterek kendisine arsa tahsisi için yardımcı olan herkese şükranlarını sunduğunu belirtti.