- Sıradışı ve Güncel Beyşehir Haber & Aktüel Sitesi
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Beyşehir Seyahat Acentalarının Gözdesi Oldu

Beyşehir Seyahat Acentalarının Gözdesi Oldu
  • 27.10.2014

İranlılardan sonra İspanyalı seyahat acentalarıda Beyşehir’i ziyaret etti.

Geçtiğimiz günlerde İranlı seyahat acentalarının yapmış olduğu ziyaretin ardından hafta sonu da İspanyalı seyahat acentaları Beyşehir’i ziyaret etti. İspanyol turizmcilere Beyşehir Belediye Başkan yardımcısı Kamil Göksu eşlik etti.

Beyşehir’de Yaka Manastır mesire alanı, Beyşehir Gölü Milli Parkı, Karaburun Plajı, tarihi Eşrefoğlu Camii gibi Beyşehir’in görsel ve tarihi güzellikleri gezdirilirken, heyet Beyşehir Gölünde düzenlenen yat turuna da katıldı. Ziyaretler sırasında Beyşehir’in tarihi ve doğal güzellikleri ile ilgili olarak acenta yetkililerine bilgiler aktarıldı.

BEYŞEHİR TURİZMDE BEKLENEN HAMLEYİ YAPACAK MI?

Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun’un göreve geldiği ilk aylarda “Beyşehir’in geleceği turizmde, Beyşehir’i turizm kenti haline getireceğiz” şeklinde ki söylemlerinin gerçekleşmesi için atılan adımlar olarak nitelendirilen bu ziyaretlerde amaç yabancı turizm firmalarının gezi programlarına Beyşehir’i de dahil ederek ilçenin gerek tanıtımı gerekse ekonomisine katkı sağlamak. Başkan Özaltun’un sık sık üzerinde durduğu ve konu ile ilgili önemli projelerini dile getirmesi yıllardır turizmden hak ettiği halde istediği ölçüde yararlanamayan Beyşehir’de heyecan yarattı.

AKYÜREK’TE BEYŞEHİR’İ ÖNEMSİYOR

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek’in de Beyşehir’in turizm potansiyelinin artırılması başta Konya olmak üzere Türkiye’nin her yerinden ve yurt dışından ziyaretçi çekecek önemli eserlere sahip olmasını vurgulaması da Beyşehir için büyük bir avantaj olarak görülüyor. Başkan Akyürek’in Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun ile de bu konularla ilgili olarak zaman zaman istişareler yaptığı ve Beyşehir’in turizm değerlerinin ön plana çıkarılması için çeşitli projelerin startının verildiği biliniyor.