- Sıradışı ve Güncel Beyşehir Haber & Aktüel Sitesi
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Beyşehir’de Gündem Dubalar

Beyşehir’de Gündem Dubalar
  • 10.03.2015

Kamuoyunda tek yöne karşı çıkanlar Beyşehir Belediyesi’ni hedef gösteriyor.

Trafikte tek yön uygulamasının başlatıldığı Beyşehir’de bugünlerde kamuoyunun bir numaralı gündem maddesi bu konu. Uygulamaya karşı olanlar özellikle sosyal medya başta olmak üzere farklı mecralarda tepkilerini dile getiriyorlar. Eleştirilerin odağında ise Beyşehir Belediyesi var.

PEKİ UYGULAMAYI KİM HAYATA GEÇİRDİ

Yeni Büyükşehir yasası ile birlikte artık Beyşehir’in ana arterleri Büyükşehir Belediyesinin sorumluluğu altında. Beyşehir’de tek yön uygulamasının yapıldığı caddelerde yine Büyükşehir Belediyesine ait. Ancak tek yön uygulaması UKOME tarafından alınan karar doğrultusunda Beyşehir’de hayata geçirildi.

UKOME NE DEMEK, UKOME’DE KİMLER VAR ?

Ukome’nin açılımı, Konya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi demek. Beyşehir’de tek yön uygulamasının hayata geçmesinde karar veren merkezde bu.UKOME araç ve yaya trafiğini olumsuz etkileyen şehir genelindeki birçok yolun kapatılmasına karar veren, yaşanan trafik sıkışıklığının giderilmesinde ihtiyaç olan yollarda yeni uygulamalara giden bir merkez. UKOME yeni Büyükşehir yasası ile birlikte Konya il merkezi ile 31 ilçede Büyükşehir’in sorumluluğu altında ki yollarda düzenlemeler yapabiliyor. UKOME’nin almış olduğu kararda Büyükşehir Belediyesi, İlçe Emniyet Müdürlüğü, Şoförler Odası ve İlçe Belediyesi gibi bir çok kurumun temsilcisi bulunarak karar alıyorlar.

BEYŞEHİR BELEDİYESİ İTİBARSIZLAŞTIRILMAYA ÇALIŞILIYOR

Tek yön uygulamasının hayata geçmesi ile birlikte uygulamanın hayata geçtiği yollarda uygulamanın UKOME tarafından alınan kararla uygulandığı yazmasına rağmen bazı kişi ve guruplar faturayı Beyşehir Belediyesi’ne kesiyor. Özellikle sosyal medyada Beyşehir Belediyesini itibarsızlaştırmak ve vatandaşda Belediyeye karşı olumsuz bir algı oluşması için çaba sarfeden kişi ve gruplarda bu gerçeği bilmelerine rağmen Beyşehir Belediyesi’ni eleştiriyorlar.

DUBALAR KALKACAK

Öte yandan Beyşehir’de en çok eleştiri konusu yapılan Dubalar ile ilgili olarak BEYŞEHİR HABER yetkililerden bilgi aldı. Tek yön uygulamasının daha sağlıklı bir biçimde uygulanabilmesi için trafiğe kapatılan yollarda pilot uygulama olarak dubaların konulduğu ve uygulamanın sıkıntılı olmadığı alanlarda dubaların kaldırılarak bordürle yolların kapatılacağı belirtildi. Ayrıca tekm yön uygulamasının hayata geçtiği yolların orta bölümünde bulunan refüjlerde kaldırılarak trafik akışı daha da rahatlatılacak.

BASIN TOPLANTISI YAPILACAK

Konu ile ilgili olarak bugün gün içerisinde Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun’un da bir basın toplantısı ile açıklamada bulunacağı öğrenildi.

Etiketler: