- Sıradışı ve Güncel Beyşehir Haber & Aktüel Sitesi
$ DOLAR → Alış: 27,19 / Satış: 27,30
€ EURO → Alış: 28,80 / Satış: 28,91

Beyşehir’de Otopark Sorununa Çözüm Aranıyor

Beyşehir’de Otopark Sorununa Çözüm Aranıyor
  • 05.02.2015

Belediye Başkanı Murat Özaltun, otopark sorunu için katlı otopark üzerinde çalıştıklarını söyledi.

Özaltun,  yaptığı açıklamada, Konya Büyükşehir Belediyesi’nin, özellikle Ereğli, Akşehir ve Beyşehir gibi büyük ilçeler başta olmak üzere 28 taşra ilçesinde katlı otopark yapımı için bir çalışma içerisinde olduğunu söyledi.

Beyşehir kent merkezinde, Çarşı Camisi arasında kalan havzada bir dönüşüm yapmak için proje çalışması içerisinde olduklarını da dile getiren Özaltun, “Burada bodrumu, zemini komple otopark yapıp üste de iş merkezi yaparak Beyşehir’in otopark sorununa çözüm üretmek istiyoruz. Bu çalışmayla ilgili birinci alternatifimiz, eğer biz burada esnaflarımızla bununla ilgili olarak anlaşamazsak, peynir pazarı dediğimiz kısımda, hükümet konağının olduğu alanda veya farklı alanlarda katlı otoparklar yaparak bu sorunu bir nebze de olsa çözüme kavuşturmak istiyoruz” dedi.

Beyşehir’e 3 değil 4 katlı otopark yapılmış olsa dahi ilçe merkezinde yaşanan otopark sorununun tamamen çözüme kavuşmayacağını ve her platformda yaptığı Tanıtım film açıklamalarla bu hususun sürekli altını çizdiğini anlatan Özaltun, ikametleri çalıştığı işyeri ya da kurumlara yakın olan vatandaşların şehir merkezine araçlarıyla gelme yerine yürüyerek gelmeyi tercih etmeleri halinde bu sorunun daha kolay aşılabileceğini belirtti.

Beyşehir kent merkezindeki araç yoğunluğunun oluşmasına yakın yerdeki vatandaşların araçlarını kullanma konusunda tercihinin neden olduğu görüşlerine yer Düğün organizasyon veren Özaltun,  katlı otopark yapımı konusunda Konya Büyükşehir Belediyesi ile ortaklaşa çalışmalar yaptıklarını, özellikle şehrin bazı caddelerinde tek yön uygulamasına geçildiğinde otopark sorununun biraz daha azalacağına inandıklarını söyledi.

YOL KENARI OTOPARK ÜCRETİ YOK

Tek yön uygulaması başladığında da şehir merkezinde yol kenarlarına park eden araçlardan otopark ücreti almayı düşünmediklerini belirten Özaltun, ancak Düğün fotoğrafçısı katlı otopark uygulamalarının hayata geçmesinin ardından Konya Büyükşehir Belediyesi’nin bu tür alanlarda ücret uygulayabileceğini söyledi.

Etiketler: