- Sıradışı ve Güncel Beyşehir Haber & Aktüel Sitesi
$ DOLAR → Alış: 27,19 / Satış: 27,30
€ EURO → Alış: 28,80 / Satış: 28,91

Beyşehir’e Doğalgaz Müjdesi

Beyşehir’e Doğalgaz Müjdesi
  • 17.10.2014

Beyşehir, Akşehir, Ilgın ve Kadınhanı ilçelerine doğalgaz dağıtımı için Enerya Konya Gaz Dağıtım A.Ş.’ye lisans verildiği açıklandı.

EPDK, 25 Eylül 2014 tarihli ve 5230-6 sıralı kararıyla Beyşehir, Akşehir, Ilgın ve Kadınhanı bölgelerinden oluşan dağıtım şebekesinin ilgili mevzuata uygun olarak planlanması, projelendirilmesi, inşası, işletilmesi, bakımı, genişletilmesi ve bu şebeke ile doğalgazın abone ve serbest tüketicilere teslim edilmek üzere nakdi ve perakende satışı ile müşteri hizmetlerini yerine getirmesi faaliyetleri için Enerya Konya Gaz Dağıtım A.Ş.’ye lisans verdi.

DOĞALGAZ HAYAL OLMAKTAN ÇIKTI

Ak Parti Konya Milletvekilleri Mustafa Baloğlu, İlhan Yerlikaya ile Mustafa Akış’ın yaptığı yazılı ortak basın açıklamasının ardından bir değerlendirmede bulunan Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, Beyşehir’in yıllardır beklediği doğalgazın artık hayal olmaktan çıktığını söyledi.

Göreve geldiklerinden itibaren Beyşehir’e doğalgazın kazandırılması noktasında Konya Milletvekilleri ile Ankara’da temaslarda bulunduklarını, dönemin Dışişleri Bakanı, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Beyşehir ziyaretinde de doğalgazın Beyşehir’e getirilmesi noktasında taleplerinin olduğunu kaydeden Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, “Lisans sahibi Enerya Konya Gaz Dağıtım A.Ş.’nin projelendirme çalışmalarını tamamlamasının ardından Beyşehir’de doğalgaz çalışmaları başlayacak. Beyşehir’e doğalgazın getirilmesi konusunda büyük çaba sarf eden, konunun yakın takipçisi olan Konya Milletvekillerimize ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi