- Sıradışı ve Güncel Beyşehir Haber & Aktüel Sitesi
$ DOLAR → Alış: 27,19 / Satış: 27,30
€ EURO → Alış: 28,80 / Satış: 28,91

Beyşehir’in üstü kapatılsın. Sokaklara elektrikli ısıtıcılar yerleştirilsin

Ahmet Haşim
Ahmet Haşim
  • 07.01.2015

Beyşehir’e beklenen kar yağdı. Aylardır herkes “Kar yağsa artık bereket gelse” derken Mevla yüzümüze güldü.

Mevla yüzümüze güldü çok şükürde karın yere düşmesi ile birlikte felaket tellalları hemen klavye kahramanlıklarına başladılar. Artık bu fırsat düşkünleri için sıcak kalorifer başında bilgisayar başında ‘belediyeye nasıl sallarım’ın mücadelesi de başladı. Kar yağmaya devam ettikçe dışarıda, buz gibi havada yolları açmaya çalışan iş makinelerinin sesini duymamak için televizyonlarının sesini açanlar, tarhanalarını kızartıp “Ah ulan biraz daha yağsa da yolları açamasalar, bende …çımla gülsem” telaşı başladı.

Aralarında kimi seçilmişlerinde olduğu felaket tellalları sıkı sıkı giyinip ellerinde telefonları “hangi açılmamış yol var” diye hafiyeliğe başladı.

Baktı bulamadı “en ücra köşeyi çeksem kim fark edecek nasılsa” deyip hemen tekrar bilgisayar başına geçerek internete yüklediği fotoları sözde takipçileri ile paylaşıp Belediyeye not verdi. Kimi sınıfta koydu. Kimi her ayın 15’inde maaşını aldığı devletin nerede olduğunu sorguladı. Beğeniler ve yorumlar da istediği gibi olunca da keyiften sıcak çayından yudumlayarak yaptığı işin keyfini çıkarıp başka yerleri ile gülmeye devam etti. Görev tamamdı. Çamur atmıştı nasılsa izi kalacaktı.

Sayın Başkan bu kısmı sen oku;

Sen şimdi 200 personelle kaç gündür uyumadan bu memleketin insanı rahat etsin diye çalışıyorsun ya.. Hiç gerek yok. (İyi niyetli insanları hariç tutuyorum.) Şimdi sen ne yapsan zaten bu ‘bazılarına’ yaranamıyorsun. Madem kardan bu kadar şikâyet ediyorlar; gel, ne güzel, birçok pırlanta gibi mühendis ve teknik ekiple çalışıyorsun. Bir proje yapıp Beyşehir’in üstünü kapat. Her sokak başına da ısıtıcı koy. Ne kar düşsün sokaklara. Ne de bu klavye kahramanları üşümesin.