- Sıradışı ve Güncel Beyşehir Haber & Aktüel Sitesi
$ DOLAR → Alış: 27,43 / Satış: 27,54
€ EURO → Alış: 28,75 / Satış: 28,86

Beyşehirli Eğitimci Yazar Hasan Uzun 6. Kitabını Çıkardı

Beyşehirli Eğitimci Yazar Hasan Uzun 6. Kitabını Çıkardı
  • 26.11.2018

Eğitimci Yazar Hasan Uzun  “Kur’an’a Konan Bal Arısı” ismini taşıyan yeni bir kitap yayınladı.

Daha önce “Şeytan Arkadaşlık İsteği Gönderdi”, “Ateş Düşürücü”, “Bugün Allah İçin Ne Tivitledin?” gibi kitaplara imza atan eğitimci yazar Hasan Uzun, 2018 yılında çıkardığı “Sensörlü Cennet Kapısı” ve “Öpücük Atan Mandalina” kitaplarının ardından bir kitap daha yayınladı.

Yazar Hasan Uzun, “Kur’an’a Konan Bal Arısı” ismini taşıyan yeni kitabıyla, alanında büyük bir boşluğu doldurduğunu ifade ediyor. Kur’an’ı Kerim’deki Nahl Sûresinin tüm ayetlerini içeren yeni kitabında, çocuklara Kur’an’ı nasıl anlatmalıyız sorusuna verilebilecek cevapların yer aldığını belirten yazar Hasan Uzun, 160 sayfadan ve çift renkli yazılardan oluşan kitabı, ortaokul ve lise seviyesine hitap etmekle birlikte yetişkinlerin de okumalarının fayda göreceğini söyledi.

HASAN UZUN KİMDİR?

1989’da Manisa’nın Salihli ilçesinden dünyaya gelen yazar, 4 yaşından itibaren Beyşehir’de hayatını sürdürmektedir. Beyşehir’de Anadolu Öğretmen Lisesi’ni bitirdikten 4 yıl sonra da Selçuk Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği bölümünden mezun olarak Sınıf Öğretmenliği mesleğine aynı yıl başlamıştır. 25 yaşında yazdığı “Ateş Düşürücü”den önce yazdığı ve ilk kitabı olan, 24 yaşının eseri “Şeytan Arkadaşlık İsteği Gönderdi” kitapları ile ses getirdikten sonra “Bugün Allah için ne Tivitledin?”, “Sensörlü Cennet Kapısı” gibi ilginç eserlerle de okurlarıyla buluştu. Ardından, çocuklara yönelik yazdığı “Öpücük Atan Mandalina” kitabı ise yazarın bizzat yaşadığı olayların hikayeleştirilmesinden oluştuğu için kısa zamanda büyük ilgi gördü. Yeni kitap çalışmalarına tüm hızıyla devam eden yazar kendisini, “Evsiz (evli değil) ve hiç çocuk babası. Aynı zamanda 3 çocuk amcası ve 6 çocuk dayısı. Sosyal medya gözlemciliği de yapan yazarın mal varlığı şu an itibarı ile 986 kitap ve 291 dergiden ibarettir ve gün geçtikçe servetine servet katmaktadır” ve “Türkiye’de soyadı ile en uyumlu insanlar kategorisinde başı çekiyor” şeklinde tanımlıyor.

Etiketler: