- Sıradışı ve Güncel Beyşehir Haber & Aktüel Sitesi
$ DOLAR → Alış: 27,19 / Satış: 27,30
€ EURO → Alış: 28,80 / Satış: 28,91

Bir Dönem Bitiyor mu?

Bir Dönem Bitiyor mu?
  • 11.11.2014

Akparti İlçe Başkanı Nafiz Huğlu’nun yeniden aday olmaması istendiği iddia edildi.

23 Kasım tarihinde yapılacak olan Akparti Beyşehir ilçe kongresi öncesi kulislere düşen bir iddia bomba etkisi yarattı. İddialara göre;  Akparti genel merkezi mevcut ilçe başkanı Nafiz Huğlu ile devam etmeme kararı aldı.

Bu şok gelişme nedeni ile Akparti ilçe teşkilatının dün akşam gerçekleşen yönetim kurulu toplantısında da bu konunun bir numaralı gündem maddesi olduğu öğrenildi. Toplantıdan sızan bilgilere göre Huğlu yönetim kurulu üyeleri ile bu konuyu görüştü. Daha önce tek başına aday olması beklenen Huğlu’nun bu karar nedeni ile de şaşkınlığını gizleyemediği öğrenildi.

PEKİ, YENİ BAŞKAN KİM OLACAK?

Bir süre önce “yeniden aday olacağım” demesine rağmen Akparti Genel Merkezi tarafından “aday olmayacaksın” denen Huğlu’nun yerine gelmesi muhtemel isimlerde kulislerde konuşulmaya başlandı. Bu isimlerden Hasan Hüseyin Sodan ve Ali Çankaya ismi ön plana çıkarken, Akparti’den geçtiğimiz dönem Belediye Başkan aday adayı olan Üzeyir Yaşar’ın da aday olmak için çalışma başlattığı iddia edildi.

Öte yandan kulislerde konuşulan başka iddialar da var. Nafiz Huğlu’dan önce başarılı çalışmaları ile takdir toplayan Mustafa Şenol’un da parti genel merkezi tarafından birleştirici bir unsur olarak görevlendirilebileceği konuşuluyor. Kulislerde dolaşan bir başka iddia ise geçtiğimiz dönem Beyşehir Belediye Başkanlığı görevinde bulunan ancak parti tarafından tekrar aday yapılmayan İzzet Taşcı’nın teşkilat başkanlığı için aday olması yönünde. Ancak gelen bilgiler bu iddianın gerçeği çok yansıtmadığı Taşcı ve ona yakın bir ismin parti de yeni bir kaos oluşmaması için aday yapılmayacağı yönünde.

Haberle ilgili olarak yazarımız Ahmet Haşim’in “Akparti Kongreye Giderken – 1” konulu köşe yazısını okumak için tıklayın.

Etiketler: / / / /