- Sıradışı ve Güncel Beyşehir Haber & Aktüel Sitesi
$ DOLAR → Alış: 27,43 / Satış: 27,54
€ EURO → Alış: 28,75 / Satış: 28,86

Bir Güzel Haber Daha : Beyşehir-Isparta Yolu Yapılacak

Bir Güzel Haber Daha : Beyşehir-Isparta Yolu Yapılacak
  • 30.10.2014

Beyşehir’in gündeminden bir türlü düşmeyen yol sorunları nihayet bir bir çözüme kavuşuyor.

Beyşehir-Konya yolunda duble yol çalışmaları tam gaz devam ederken, bir müjdeli haberde Isparta’dan geldi.

En büyük hayallerinin Isparta-Konya karayolunun duble yol olması olduğunu ifade eden Ak Parti Isparta Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç maliyeti 24 milyon TL’yi bulacak olan duble yolun bu yıl 12 kilometresi bitirilmesinin amaçlandığını, çalışmaların Şarkikaraağaç ilçesinden başlayarak devam edeceği ve 2016 yılında tamamlanacağını ifade etti.

Ak Parti Isparta Milletvekili Bilgiç, “Ulaştırma Bakanı Lütfi Elvan’a Şarkikaraağaç-Isparta duble yol çalışmalarının başlaması bölgenin gelişmesi açısından önemli olduğunu belirtmem ve ricam üzerine duble yol çalışmaları Bakan Elvan’ın talimatı ile ivedi bir şekilde başlanmıştır ” dedi.

Şarkikaraağaç ve Isparta arası duble yol çalışmalarını yerinde inceleyen Ak Parti İlçe Başkanı Selçuk Gökmen ise 23 kilometrelik Şarkikaraağaç’tan-Mahmatlar yolunun 2016 yılı sonu itibariyle bitirilerek hizmete sunulacağını belirtti.

Gökmen, “Isparta ile Konya’yı bağlayan önemli yollardan biri olan Şarkikaraağaç-Isparta duble yol çalışmaları kapsamında yol genişletme ve sanat yapıları çalışması da ayrıca yapılmaktadır. İki gidiş ve iki geliş olmak üzere toplam 4 şeritli olacak duble yolun toplam 23 kilometrelik bölümünün tamamını gelecek ödenek durumuna göre 2016 yılının başlarında bitirilerek hizmete sunulacak.” diye konuştu.

Yolun hizmete girmesiyle Isparta ile Konya arasında önemli bir geçiş sağlanacağını da sözlerine ekleyen Gökmen, “Zaman ve yakıt tasarrufu sağlanmış olacaktır. Bununla birlikte Şarkikaraağaç ilçemizin kalkınma ve gelişimine pozitif yönde önemli katkılar sunacaktır. Duble yol ile ilçemiz ulaşım standardı daha yüksek bir seviyeye çıkarılarak, vatandaşlarımıza daha rahat bir ulaşım imkânı sağlanmış olacaktır.” dedi.

ISPARTA YOLU BEYŞEHİR İÇİN HAYATİ ÖNEM TAŞIYOR

Beyşehir – Isparta yolu özellikle nüfusunun büyük bölümü İzmir’de yaşayan Beyşehirliler için de hayati önem taşıyor. Yıllardır bu çileli yolculuğu çekmek zorunda kalan hemşehrilerimiz artık memleketlerine daha konforlu bir yol ile gelebilecekler.