- Sıradışı ve Güncel Beyşehir Haber & Aktüel Sitesi
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Bir “Tahir Başkan…” Dedikodusu Daha Çöktü!

Erhan Eşref Demirel
Erhan Eşref Demirel
  • 21.04.2015

Bugün (21.04.2015, Salı) ne oldu biliyor musunuz? Bu kez Tahir Akyürek üzerinden yürütülen bir Murat Özaltun dedikodusu daha çöktü!

Beyşehir’de dedikoduların ardı arkası kesilmek bilmiyor. Hele de bu “oy vermedim” denilen bir kişi olursa artık kantarın topuzu son raddesine kadar varıyor. Atalarımız boşuna konuşmazlar; ‘dilin kemiği yok’ gerçekten çok anlamlı bir atasözü ve gerçekten de dilin kemiği yok. Birisi, birilerine mahallenin başında hayallerini anlatıyor mahallenin sonunda anlattıklarına kendi bile inanıyor! Durum böyle olunca, kulaktan kulağa misali, bir oluyor iki, iki oluyor dört, dört oluyor on, pire oluyor deve… İnsanlardaki vebal katsayısı gitgide artıyor. Sonra çık işin içinden çıkabilirsen!

Bu dedikodulardan birisi de Tahir Akyürek üzerinden Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun için söylenenlerdi…

Neymiş efendim,

“Tahir başkan Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun’a karşı soğukmuş.”

“Tahir Akyürek ile Murat Özaltun’un arası bozukmuş.”

“Tahir Başkan Murat Özaltun’a olan sinirinden Beyşehir’e yapılacak hizmetlerin kendisinin bilgisi dâhilinde olmasını söylemiş.”

“Tahir Akyürek, Murat Özaltun’a randevu vermiyormuş.”

Falan filan…

Bence bu dedikodulara ve kasıtlı olarak dedikodu çıkaranlara en iyi cevap bugün verildi.

Bugün Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Büyükşehir Daire Amirleriyle birlikte Beyşehir’deydi.

Tahir Akyürek ve Murat Özaltun, çevre düzenlemesi yapılan Beyazpark’ın açılışını milletvekili adaylarıyla birlikte gerçekleştirdi.

Tahir Başkan daha sonra Göl Düğün Salonu’nda kalabalık bir topluluğa birlikte hitap etti.

Tahir Akyürek’in ziyareti sırasında Murat Özaltun dedikodulara inat her zaman yanındaydı. Hatta Tahir Başkan, Murat Özaltun’u sahneye çağırarak yapılacakları beraber kararlaştırdı ve vatandaşı birlikte dinledi, onlara birlikte söz verdi.

Sözün özü bir dedikodunun daha sonuna gelinmiş oldu.

Bu dedikoduları çıkaranlar utanır mı bilemem ama Beyşehirli kardeşlerime derim ki; her duyduğuna inanma, aslını bilmediğin her lafı taşıma… Çünkü kulak, göz ve kalp, bunların hepsi ondan sorumludur.