- Sıradışı ve Güncel Beyşehir Haber & Aktüel Sitesi
$ DOLAR → Alış: 18,60 / Satış: 18,67
€ EURO → Alış: 19,59 / Satış: 19,67

Bölge Milletvekili Mehmet Babaoğlu 7. Sıradan Aday

Bölge Milletvekili Mehmet Babaoğlu 7. Sıradan Aday
  • 09.04.2015

KOP Başkanı hemşerimiz Mehmet Babaoğlu, Konya’dan 7. sıradan milletvekili adayı gösterildi.

7 Nisan’da açıklanan milletvekili listelerinde Akparti Konya’dan 7. Sıraya Hüyük doğumlu olan KOP başkanı Mehmet Babaoğlu’nu yazdı. Seçilebilecek bir sırada bulunan Mehmet Babaoğlu ziraat dalında profesör doktor. Beyşehir ve bölgesi için bir çok çalışması ve araştırması bulunan Mehmet Babaoğlu, 1965 yılında Konya Hüyük İlçesi Pınarbaşı Köyü’nde doğdu.

İŞTE MEHMET BABAOĞLU’NUN HAYATI

Mehmet Babaoğlu 1965 yılında Konya Hüyük İlçesi Pınarbaşı Köyü’nde doğdu. İmam Hatip Lisesini bitirdikten sonra yüksek öğrenimini 1987 yılında Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nde tamamladı. Lisans stajını 1986 yılında Almanya Justus Von Liebig Üniversitesi, Institute für Pflanzenbau und Pflanzenzuchtung’da yaptı. 1989 yılında Selçuk Üniversitesi (S.Ü) Ziraat Fakültesi’nde Araştırma Görevlisi olarak göreve başladı. Doktora (Ph.D) çalışmasını 1992-1997 yılları arasında İngiltere, University of Nottingham, Department of Life Science’da biyoteknoloji alanında tamamladı. 1998 yılında S.Ü. Ziraat Fakültesi’ne Yrd. Doç. Dr. olarak atandı. Aynı yıl Eylül-Ekim aylarında International Center For Advanced Mediterranean Agronomic Studies, Mediterranean Agronomic Institute, Bari, İtalya’da organik tarım programına katıldı. Avrupa’da birçok ülkede inceleme ve araştırmalarda bulundu.

Vatani görevini 2000 yılında İzmir’de yaptı, aynı yıl doçent oldu. Haziran 2006’da S.Ü. Ziraat Fakültesi’ne profesör olarak atandı.

2002-2004 yıllarında Selçuk Üniversitesi Konya Teknokenti kurucu istişare kurulunda yer alarak Konya Teknokenti’nin kurulmasına öncülük etti. 2005-2010 arası S.Ü Akademik Değerlendirme ve Kalite Geliştirme Kurulu (SÜADEK) ve Stratejik Planlama Kurulu Üyeliği görevlerini yürüttü. Üniversite’nin Avrupa Üniversiteler Birliği (EUA) üyesi olması için öz değerlendirme raporunun hazırlanmasına katkı yaptı.

2005-2009 yılları arasında Konya İl Özel İdaresi’nin danışmanlığını yaparak, kırsal alanda yoksul kesimin gelir seviyesinin artırılması amacıyla programlar hazırladı ve koordine etti. 2007-2009 yıllarında Konya Valiliği KOP Tarım Eylem Planı önerisinin hazırlanması amacıyla koordinatörlük görevini yürüttü. Mevlana Kalkınma Ajansı kuruluş çalışmalarına ve Ön Bölgesel Gelişme Raporu’na katkıda sağladı.

California Üniversitesi- Berkeley’den Prof. Dr. Norman Terry, İngiltere Nottingham Üniversitesi’nden Dr. Mike Davey, Almanya Heidelberg Üniversitesi’nden Prof. Dr. Michael Wink ile akademik işbirliği yapmış veya yapmakta, Erasmus Programları aracılığıyla çeşitli AB ülkeleriyle işbirliği içindedir. Erasmus programı çerçevesinde öğrencilere “EU Common Agricultural Policy and Turkey” adlı dersi verdi.

2009-2011 yılları arası Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi Kurucu Rektörlüğü görevini yürüttü.

28 Ekim 2011’de Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı’na atandı.

25. dönem Akparti 7. Sıra Milletvekili adayı olarak listede yer alıyor.

Evli ve 4 çocuk babası olan Babaoğlu, iyi derecede İngilizce, temel seviyede Almanca ve Arapça biliyor.

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. SKK42 dedi ki:

    hangi bölge ya beyşehirde bilen tanıyan gören varmı.Allahınızı severseniz bir tane beyşehirli çıkıpta ben bu zatı tanıyorum şöyle iyi böyle iyi diye.yeter artık Beyşehirlileri kandırdığınız. artık söz sırası Mhp de ve adam gibi adam çocuğundan yaşlısına köylüsünden kasabasına kadar herkezin tanıdığı bildiği hemşehrimiz sayın Süleyman ŞENOL’u meclise gönderelim el birliğiyle. Ankarada rahatlıkla çekinmeden kapısını çalabileceğimiz bir kardeşimiz hemşehrimiz. buna kimsenin itiraz edebileceğini sanmıyorum. çok akp li hemşehrilerimizinde söyledikleri süleyman şenol’u seçilebilecek sıralardan aday yaptırın oy verelim diyenleri biliyorum. alın size seçilebilecek bir sıra. dört yıl boyunca hiç bir hizmeti olmayan akp li iki milletvekilimiz vardı Beyşehir onlardan hizmet bekledi ama ne hizmet geldi ne de beyşehirimize bir çivi çakıldı. beyşehir artık kendisine hizmet edebilecek birini seçmeli işte size bir beyşehir sevdalısı

YORUM YAZ