- Sıradışı ve Güncel Beyşehir Haber & Aktüel Sitesi
$ DOLAR → Alış: 27,09 / Satış: 27,19
€ EURO → Alış: 28,83 / Satış: 28,94

Çarşamba Kanalı Temizlendi

Çarşamba Kanalı Temizlendi
  • 23.11.2014

Belediye ekipleri Çarşamba kanalında temizlik çalışması başlattı.

Beyşehir Gölü’nün sularını taşıyarak Konya Ovası’na hayat veren ve halk arasında ‘Çarşamba Kanalı’ olarak bilinen Beyşehir-Suğla-Apa (BSA) Kanalı’nda belediye ekipleri tarafından temizlik çalışması başlatıldı.

Su akışı bulunmayan kanalda sirkülasyonun durması ve insan eliyle atılan çöplerin birikmesinden dolayı son günlerde çirkin görüntüler yaşanıyordu. Oluşan kötü manzaranın ortadan kaldırılması için Beyşehir Belediyesi ekipleri kanalda temizlik çalışması yürüttü.

Hem vatandaşın sağlığı, hem de çevre temizliği için kanal içerisinde belirli aralıklarla temizlik çalışmaları yürüttüklerini ifade eden Belediye Başkanı Murat Özaltun, vatandaşlardan çevre temizliği konusunda daha duyarlı olmalarını istedi. Başkan Özaltun, “Çevremizi temiz tutmak hepimizin görevi olmalıdır. Şehrin aynası olan BSA kanalına atılan naylon, kâğıt, şişe ve benzeri çöpler hem sağlık açısından risk oluşturuyor hem de görsel açıdan kötü bir görüntü meydana getiriyor. Bu konuda vatandaşlarımızın daha duyarlı olmalarını, çöpleri kanala atmamalarını, atan kişileri ise uyarmalarını ya da 512 38 66 numaralı telefondan Zabıta ekiplerine bildirmelerini rica ediyorum. Aslında kirletmemek en büyük temizliktir, bu şehir hepimizin, daha sağlıklı, daha temiz bir şehir için kirletmemeye özen gösterelim.”dedi.

Etiketler: