- Sıradışı ve Güncel Beyşehir Haber & Aktüel Sitesi
$ DOLAR → Alış: 27,43 / Satış: 27,54
€ EURO → Alış: 28,75 / Satış: 28,86

Cumhuriyet Başsavcısı Değişiyor

Cumhuriyet Başsavcısı Değişiyor
  • 16.01.2015

HSYK’nın son kararnamesi ile Beyşehir Cumhuriyet Başsavcısı ve bir hâkimin görevi değişti.

Beyşehir Cumhuriyet Başsavcılığı görevini 02.07.2013 tarihinden bu yana sürdüren Mehmet Yurt, HSYK’nın son kararnamesi ile Karabük Cumhuriyet Savcılığı’na atandı. Yine Beyşehir Hâkimi Sümeyye Öztürk Yurt’ta aynı kararname ile Karabük Hâkimliği’ne atandı.

Beyşehir’de boşalan Cumhuriyet Başsavcılığı’na ise Adıyaman Cumhuriyet Savcısı Buğra Türker atandı. Beyşehir Hâkimliğine ise Adıyaman Hâkimi Sevim Türker atandı.

MEHMET YURT KİMDİR?

Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur.

Ankara Adli Yargı Hâkim-Savcı Adayı olarak mesleğe başlamış olup, sırasıyla Şuhut, Iğdır, Tavşanlı Cumhuriyet Savcılığı görevlerinde bulunmuştur.

Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu Birinci Dairesi’nin 30.04.2013 tarihli ve 711 sayılı kararı ile Beyşehir Cumhuriyet Başsavcısı olarak atanmış ve 02.07.2013 tarihinde görevine başlamıştır.

SÜMEYYE ÖZTÜRK YURT KİMDİR?

Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur.

Ankara Adli Yargı Hâkim Adayı olarak mesleğe başlayan Yurt, sırasıyla İsçehisar, Iğdır, Tavşanlı Hâkimliği görevlerinde bulunmuştur.

Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu Birinci Dairesi’nin 30.04.2013 tarih ve 711 sayılı kararı ile Beyşehir Hâkimi olarak atanmış ve 02.07.2013 tarihinde görevine başlamıştır.

Halen doğum sonrası ücretsiz izin kullandığından genel yetkiye ayrılmıştır.

BEYŞEHİR HABER NOTU

İlçemizde görev yapan Başsavcımız Mehmet Yurt Bey’e ve Hâkimimiz Sümeyye Öztürk Yurt Hanımefendi’ye yeni görev yerinde başarılar diliyoruz.

Etiketler: / /