- Sıradışı ve Güncel Beyşehir Haber & Aktüel Sitesi
$ DOLAR → Alış: 27,43 / Satış: 27,54
€ EURO → Alış: 28,75 / Satış: 28,86

Davutoğlu’nun Ziyaret Ettiği Engelli Kadın Vefat Etti

Davutoğlu’nun Ziyaret Ettiği Engelli Kadın Vefat Etti
  • 19.10.2014

Başbakan Davutoğlu’nun Dışişleri Bakanı olarak görev yaptığı dönem Beyşehir’de evinde ziyaret ettiği bedensel engelli 53 yaşındaki Emine Şenay Satıoğlu vefat etti.

Konya’da bir süredir tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Satıoğlu’nun cenazesi Beyşehir ilçesine getirildi. Merkez Çarşı Camii’nde öğlen namazını müteakip kılınan cenaze namazının ardından Satıoğlu’nun tabutu, omuzlarda cenaze nakil aracına kadar taşındı. Satıoğlu, doğduğu yer olan ilçeye bağlı Bayındır Mahallesi’nde toprağa verildi. Cenaze törenine kendisini sık sık evinde ziyaret eden Konya Valisi Muammer Erol ile Beyşehir Kaymakamı Muzaffer Başıbüyük, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Yurt, Beyşehir Belediye Başkan Yardımcısı Kahraman Göksu, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Demirgül, İlçe Müftüsü Hüseyin Erdoğan, AK Parti İlçe Başkanı Nafiz Huğlu, Beyşehir Göl Feneri Derneği Başkan Yardımcısı Savaş Yılmaz, daire amirleri, vatandaşlar ve kendisine bakan yakınları katıldı.

Beyşehir Göl Feneri Derneği Başkan Yardımcısı Savaş Yılmaz, cenaze töreninden önce gazetecilere yaptığı açıklamada, tedavi gördüğü hastanede hayata gözlerini kapayan Satıoğlu’ndan dernek olarak çok şey öğrendiklerini belirterek, “Sabrı, şükretmeyi derneğimiz adına bizler ondan öğrendik ki, derneğimizin 5-6 yıldır kendisine ilgi gösterdiği bir ablamızdı” dedi.

Vefat eden Satıoğlu’nu şimdi Başbakan olan Davutoğlu’nun da ziyaret ettiğini söyleyen Yılmaz, “Ölmeden önce şu anki Başbakanımız, Dışişleri Bakanı iken evinde kendisini ziyaret etmişti. Ablamız, ‘İnşallah ben sizi Başbakan olarak görmek istiyorum’ demişti. Çok yakın zamanda ve dilekleri de gerçek oldu. Allah o günleri de gösterdi. Başbakan olduktan sonra ise görüşme imkanı olmadı. Cumhurbaşkanımız Tayyip Erdoğan’ın da başbakan iken gelmesini istiyordu ama yoğunluktan dolayı gelemedi” diye konuştu.

Başbakan Davutoğlu, Dışişleri Bakanı olarak görev yaptığı 19 Ekim 2013 tarihinde Kurban Bayramı münasebetiyle geldiği memleketi Konya’da, Beyşehir ziyaretinde Bahçelievler Mahallesi’ndeki evinde anne ve babasını kaybettiği için dayısının kızı tarafından bakılan, 43 kilo ağırlığa ve 1 metre 18 santim boya sahip bedensel engelli Emine Satıoğlu’nu ziyaret etmişti. Ziyarete çok sevinen Satıoğlu, Davutoğlu’na, “Başbakanımıza selam söyleyin. Eğer Konya’ya gelirse bize gelsin. Ona iletin, çok istiyorum onu görmeyi” demişti. Satıoğlu, o tarihlerde Davutoğlu’na kendisine yapılan yardımlardan ve çıkartılan bakım parasından dolayı da teşekkür ederek, “Allah devletimize zeval vermesin” diyerek teşekkür etmişti.

Etiketler: / / / / / / / / /