- Sıradışı ve Güncel Beyşehir Haber & Aktüel Sitesi
$ DOLAR → Alış: 27,43 / Satış: 27,54
€ EURO → Alış: 28,75 / Satış: 28,86

Hasta Konukevi Yapımı İhaleye Çıkıyor

Hasta Konukevi Yapımı İhaleye Çıkıyor
  • 25.05.2017

Belediye Başkanı Özaltun, Hasta Konukevi için önümüzdeki günlerde ihaleye çıkılacağını belirtti.

Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, yaptığı açıklamada, yapımı bitmek üzere olan yeni devlet hastanesinin yakınına yürütülen proje kapsamında yapılacak hasta konukevinin yapımına ihale sürecinin tamamlanmasının ardından başlanacağını söyledi.

Beyşehir’in uzun yıllardır özlemle beklediği bölge hastanesi konumunda olacak yeni devlet hastanesine yakında kavuşacağını belirten Özaltun, hilal mimarili, Konya’nın denizi olarak nitelendirdikleri Beyşehir Gölü manzarasına sahip yeni devlet hastanesinin bölgeye hizmet vermeye başlamasının ardından karşısına ise 11 odalı hasta konukevi inşa edeceklerini söyledi.

Yeni hastane çevresinde zaman içerisinde ihtiyaç duyulacak yapıların da gündeme gelmeye başladığını aktaran ve bunlardan birisinin de hasta konukevi olduğunu ifade eden Özaltun, yapımı için önümüzdeki günlerde ihaleye çıkılacağını belirtti. Yeni hastanede yatarak tedavi gören hastaların yakınları ya da refakatçilerinin yararlanacağı hasta konukevinin ihaleyi üstlenecek firma tarafından inşa edilmeye başlanacağını ve şartname süresi içerisinde binayı tamamlayarak teslim edeceğini, ardından yapının bölgeye hizmet vermeye başlayacağını anlatan Özaltun, şu bilgileri verdi:

“Beyşehir’de dönemimizde yine bir ilke, önemli bir projeye imza atılıyor. Halkımıza sözünü verdiğimiz yapılacak hasta konukevi, şehrimize ilçe dışından ya da taşra mahallelerinden hastaneye gelen hasta yakını ve refakatçilerimize hizmet sunacak. 11 odalı olarak inşa edilecek hasta konukevinde, kullanıcılarına bu odalarda kişisel ihtiyaçları için tuvalet ve banyo gibi donatılar da olacak. Teras katında restoran ve kafe tarzında sosyal donatılar yer alacak. Bin 680 metrekarelik inşaat alanı içerisinde inşa edilecek hasta konukevi, 1 milyon 400 bin liralık yatırım bedeli ile ihaleye çıkacak. Beyşehir Belediyesi’nin de hazırladığı proje ve yer temini ile katkı sunduğu hasta konukevi yapımını ise bir hayırseverimiz üstlenecek. İlçemize şimdiden hayırlı olsun.”

Öte yandan Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun’un 19.11.2014’te söz verdiği ve Beyşehir Haber’de yayınlanan Hasta Konuk Evi haberini okumak için tıklayın.

Başkan Özaltun’dan Bir Müjde Daha

amasya escort