- Sıradışı ve Güncel Beyşehir Haber & Aktüel Sitesi
$ DOLAR → Alış: 27,09 / Satış: 27,19
€ EURO → Alış: 28,83 / Satış: 28,94

Hastane ve Emniyet Binası İçin Yeni Açıklama

Hastane ve Emniyet Binası İçin Yeni Açıklama
  • 08.04.2015

Belediye Başkanı Özaltun, Hastane ve Emniyet binalarıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun Beyşehir kamuoyunda uzun süredir merak konusu olan yeni yapılacak Devlet Hastanesi ve Emniyet Müdürlüğü’nün yeri ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Başkan Özaltun Yeni Devlet Hastanesi’nin alınan son karar doğrultusunda Beytepe ve Esentepe Mahallelerinin arasında ki alanda inşa edileceğini, Cezaevi karşısında yapılması planlanan yeni Emniyet Müdürlüğü binasının ise halkın o alanın mezarlık olarak kalması talebi üzerine yer değişikliğine gidileceğini söyledi.

YENİ DEVLET HASTANESİ’NİN İHALESİ 5 MAYIS’TA

Yeni Devlet Hastanesi’nin Beytepe ve Esentepe Mahallelerinin arasında ki alanda yapılacağının altını çizen Başkan Özaltun  “Halkımızla bir araya geldiğimiz zaman bize sorulan soruların en başında yeni Devlet Hastanesi nereye yapılacak geliyordu. Özellikle altını çizerek söylemek istiyorum ki hemşerilerimizin içi rahat olsun, hastane karar verildiği üzere Beytepe ve Esentepe Mahallelerimizin arasında kalan alana yapılacak. Şükürler olsun ki bölge Milletvekillerimizin ve Teşkilatımızın da desteği ile Beyşehir’imize kazandırılacak olan hastanenin ihale tarihi 5 Mayıs 2015 olarak belirlendi. İhale Sağlık Bakanlığı tarafından gerçekleştirilecek, ardından en kısa sürede hastanemizin yapımına başlanacak ve 600 gün içerisinde tamamlanacak.” dedi.

YENİ EMNİYET BİNASININ YERİ DEĞİŞİYOR

Halktan gelen görüş, öneri ve eleştirilere her zaman çok önem verdiklerini belirten Başkan Özaltun “Bunlardan bir tanesi de geçtiğimiz günlerde basın kanalıyla açıkladığımız yeni Emniyet Binamızın yeriydi. Emniyet Binamızı Cezaevinin karşısındaki yerde yapacağımızı söylediğimiz de bu alanın mezarlık olarak genişletilmesini istediler. Biz de her zaman olduğu gibi hemşerilerimizin görüşlerine önem vererek emniyet binamızın bu alana yapılmasından vazgeçtik. Hemşerilerimizin istekleri bizim için her zaman emirdir, onların taleplerini en güzel şekilde yapmaya devam edeceğiz.” dedi.

Etiketler: