- Sıradışı ve Güncel Beyşehir Haber & Aktüel Sitesi
$ DOLAR → Alış: 27,43 / Satış: 27,54
€ EURO → Alış: 28,75 / Satış: 28,86

Hayali Bile Heyecanlandırdı

Hayali Bile Heyecanlandırdı
  • 02.11.2014

Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun tüp geçit projesini kamuoyuna açıkladı.

Tarihi Taşköprü’nün yapılışının 100. yılı kutlama etkinliklerinde konuşan Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun hayalinde ki muhteşem projeyi Beyşehirlilerle paylaştı.

Beyşehir’in iki yakasını birleştirmek için tüp geçit projesi hazırladıklarını kaydeden Özaltun, projeyi hayata geçirmek için çalışacaklarını söyledi.

KÖTÜ GÖRÜNTÜ ORTADAN KALKACAK MI?

Beyşehir’in en önemli sembollerinden olan tarihi taş köprünün trafik yükünü kaldıramaması nedeniyle 1994 yılında taş köprünün hemen yanına inşa edilen ancak aradan geçen zamanda taş köprünün siluetini bozması nedeni ile yapılış yeri tartışma konusu haline gelen köprünün durumu dün gerçekleştirilen etkinlikte Başkan Özaltun’un açıklamaları ile netlik kazandı.

TÜP GEÇİT PROJESİNİ TANITTI

En büyük hayallerinden birisi olan tüp geçit projesini hayata geçirmek istediklerini ifade eden Başkan Murat Özaltun; “Umarım bu projeyi gerçekleştirebiliriz. Bunun için çalışıyoruz. O zaman köprümüzün önünü kapatan bu köprüye de ihtiyacımız kalmayacak.” dedi

PROJE BEĞENI KAZANDI

Tüp geçit projesinin çizimleri de alanı dolduran kalabalığa yansıtılarak gösterildi. Bakan Özaltun’un yeni projesi dinleyenlerde ve kamuoyunda büyük beğeni topladı.

Etiketler: