- Sıradışı ve Güncel Beyşehir Haber & Aktüel Sitesi
$ DOLAR → Alış: 27,19 / Satış: 27,30
€ EURO → Alış: 28,80 / Satış: 28,91

Hobi Bahçeleri Kuruluyor

Hobi Bahçeleri Kuruluyor
  • 04.03.2015

Beyşehir Belediyesi Avdancık Mahallesi civarına 150 m2’den oluşan hobi bahçesi kuruyor.

Beyşehir Belediyesi doğal tarımı teşvik etmek, şehrin stresinden uzaklaşarak kendi organik sebze-meyvesini yetiştirmek isteyenlerin kullanımına sunmak üzere hobi bahçeleri kuruyor.

Avdancık Mahalle yolu üzerindeki çem çem çeşmesi olarak bilinen bölgedeki 10 bin metre karelik alan hobi bahçelerine dönüştürülüyor. Günümüz yaşam koşulları içerisinde doğadan ve topraktan uzak kalanların hayallerini gerçekleştirmek için kolları sıvayan Beyşehir Belediyesi her biri 150 metrekarelik olmak üzere toplam 41 adet hobi bahçesi yapacak.

Projelendirme çalışmalarına başlanan hobi bahçelerinin en kısa sürede tamamlanıp Beyşehir halkının hizmetine sunulacağının müjdesini veren Belediye Başkanı Murat Özaltun “Hepimizin malumu, çoğumuz apartman dairelerinde bahçeden topraktan uzak yaşamlar sürüyoruz. İş hayatının stresinden, şehrin keşmekeşinden uzaklaşıp, doğa ile baş başa ve toprakla uğraşarak vakit geçirmenin özlemini çekiyoruz. Bu özlemi çeken hemşerilerimiz sebze ekim dikimine uygun olarak tasarlanan bahçelerde mevsimlik bitkiler yetiştirilebilecek. Her bir parselde kulübeler ve depolar olacak alanda otoparkın yanı sıra, mescid, çocuk oyun grupları, yönetim ve güvenlik merkezi de bulunacak. Hobi bahçeleri projemizi bir an önce hayata geçirmek için çalışmalarımız devam ediyor.” dedi.

Hobi Bahçelerinde Yeni Dostluklar Kurulacak

Modern hayatın, kentleşmenin insanları doğadan ve topraktan uzaklaştırdığı günümüzde hobi bahçelerinin bir ihtiyaç olduğunu belirten Başkan Özaltun “ Bahçesi olmayan emekliler, apartman dairelerinde oturup bahçe özlemi çekenler ve stresini toprakla atmak isteyenler hobi bahçelerinde doğa ile iç içe olmanın huzurunu yaşayacak, hem aile bütçesine katkıda bulunacak hem de kendi yetiştirdiği ürünleri tüketmenin hazzını yaşayacak. Aynı zamanda burada yeni komşuluklar, yeni dostluklarda kurulacak.” şeklinde konuştu.

Etiketler: