- Sıradışı ve Güncel Beyşehir Haber & Aktüel Sitesi
$ DOLAR → Alış: 27,43 / Satış: 27,54
€ EURO → Alış: 28,75 / Satış: 28,86

Huğlu’nun 40 Yıllık Su Sorunu Çözüldü

Huğlu’nun 40 Yıllık Su Sorunu Çözüldü
  • 26.10.2014

Huğlu mahalle sakinleri içme suyu sorununun çözülmesiyle rahat bir nefes aldı.

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, Huğlu Mahallesi’ndeki 40 yıllık içme ve kullanma suyu problemini ekiplerin özverili çalışmalarıyla 40 günde çözdü.

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, su yetmezliği şikâyeti olan mahallelerde, kesintisiz ve sağlıklı su hizmeti çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Bu kapsamda KOSKİ, Huğlu Mahallesi’nde yaşanan su sorununu çözüme kavuşturdu. Tamamlanan proje ile 40 yıldır su sıkıntısının yaşandığı Huğlu’da özverili bir çalışma yapan KOSKİ Genel Müdürlüğü, toplam 5 bin 200 metrelik çalışmayı nihayete erdirdi. Yapılan çalışma ile Huğlu Mahallesi sağlıklı, kesintisiz ve uzun ömürlü içme suyu hizmetine kavuştu.

Huğlu’nun içme suyu ihtiyacı, elektrik harcanmadan cazibe ile çalışacak şekilde dizayn edilen bir hatla karşılanıyor.

Çok uzun zamandan beridir su sıkıntısı yaşadıklarını belirten Huğlu Mahalle Muhtarı Mehmet Harman, “Huğlu’nun 40 yıl çektiği sıkıntıyı Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, 40 günde bitirdi. Allah’a çok şükür suya kavuştuk. Büyükşehir Yasası’nda bizi en çok memnun eden konu suydu. Su kaynaklarımız aşırı derecede sınırlı olduğu için yıllardır bir mahalleye sadece 6 ay boyunca su verebiliyorduk. En büyük sıkıntıyı da yaz aylarında yaşıyorduk. 4 bin nüfuslu, sanayi ağırlıklı bir yerleşim yeri olması hasebiyle Huğlu, suya en çok ihtiyaç duyan mahallelerdendi. Bu hizmetin kavuşturulmasında başta Konya Büyükşehir Belediye Başkanımız Tahir Akyürek olmak üzere emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz. Ve en yakın zamanda Başkanımızı mahallemize ziyaret etmesini bekliyoruz.” dedi. Suya kavuşmanın mutluluğunu yaşayan bölge halkı da suyun geldiği günü bayram sevinciyle karşıladıklarını söyleyerek teşekkürlerini iletti.

BAŞKAN ÖZALTUN’DAN KOSKİ’YE TEŞEKKÜR

Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü’ne ilçeye bağlı Huğlu Mahallesi’ndeki 40 yıllık içme ve kullanma suyu problemini çözüme kavuşturmasından dolayı teşekkür etti.

Yaşanan su probleminin çözüme kavuşturulması nedeniyle Huğlu Mahallesi sakinlerinin büyük bir mutluluk yaşadıklarını belirten Başkan Özaltun, Huğlu mahalle sakinleriyle aynı duyguları hissettiklerini söyledi.

Huğlu’ya yaptıkları her ziyarette kendilerine su sorununun hatırlatıldığını kaydeden Özaltun, açıklamasında şu değerlendirmelere yer verdi: “Huğlulular yıllarca su sıkıntısı çekti, defalarca bu sıkıntıyı dile getirdiler. Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü’nün projesiyle çekilen sıkıntılar artık geride kaldı. 5 bin 200 metrelik hatta yapılan çalışma KOSKİ personelinin özverili gayretli çalışmalarıyla tamamlandı. Huğlu Mahallesi’nin 40 yıllık su özlemi 40 günde sona erdi. Huğlu Mahallemiz artık kesintisiz ve sağlıklı ve uzun ömürlü suya kavuştu.”

KOSKİ’nin Huğlu’nun yanı sıra su sorunu yaşayan diğer mahallelerde de çalışma yürüttüğünü de vurgulayan Özaltun, “Mahallelerimizde yaşanan sorunları ilgili birimlerimizle etüd ediyor, gerekli çalışmaları birlikte yürütüyoruz. Bu bağlamda yaşanan sorunlara kısa sürede çözüm üreten başta Konya Büyükşehir Belediye Başkanımız Tahir Akyürek olmak üzere, KOSKİ Genel Müdürümüz İsmail Selim Uzbaş, Bölge Müdürümüz Ali Özdemir ve tüm KOSKİ ailesine, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” Dedi.

Etiketler: / / / / / /