- Sıradışı ve Güncel Beyşehir Haber & Aktüel Sitesi
$ DOLAR → Alış: 27,19 / Satış: 27,30
€ EURO → Alış: 28,80 / Satış: 28,91

İki Mahalleye İki Yeni Köprü

İki Mahalleye İki Yeni Köprü
  • 03.06.2017

Yapımı devam eden Sevindik ve Üçpınar Mahalleleri köprülerinin inşaatları tamamlandı.

Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, yaptığı açıklamada, Sevindik Köprüsü ve Üçpınar Köprüsü yapım çalışmalarının sona erdiğini belirtti.

Beyşehir ilçe merkezi ile Sevindik Mahallesi bağlantısını sağlayan yerleşim merkezi yakınlarındaki yol güzergâhı üzerinde bulunan eski köprünün iki aracın yan yana geçemeyeceği kadar dar olması nedeniyle yenisinin yapılmasına karar verildiğini belirten Özaltun, şu bilgileri verdi:

“Köprünün virajlı olması ve sürekli trafik kazalarına yol açması gibi sebeplerden dolayı mahalle sakinlerimizden gelen talepler doğrultusunda yeni köprü ihtiyacı olduğunun tespit edilmesi üzerine bu konuda çalışma başlatıldı. Konya Büyükşehir Belediyemiz tarafından bir süre önce eski köprü yıkılarak yenisinin yapımına başlandı. İnşaat çalışmaları kısa süre içerisinde tamamlanan yeni köprü 12 metre genişliğe, 9 metre uzunluğa ve kiriş üstü 3,9 metre yüksekliği sahip bulunuyor. Sarıöz çayının üzerinden geçen yeni köprüde suyun akışını kontrol altında tutabilmek amacıyla dalga kıranlar da yapıldı. Yol kotu ile komşu arazilerin kot farklarının fazla olması sebebiyle istinat duvarı yapımına ihtiyaç duyulmuştu. Bu nedenle köprünün giriş ve çıkış tarafındaki yolun yaklaşık 50’şer metrelik kısımlarına iki yönlü olarak beton istinat duvarları da inşa edildi.”

Başkan Özaltun, Beyşehir kent merkezi ile Üçpınar Mahallesi’nin bağlantısını sağlayan yol güzergâhındaki köprünün de yıkılması nedeniyle yenisinin yapılmasına karar verildiğini belirterek, “Üçpınar Mahallemizin de yeni köprüsü Konya Büyükşehir Belediyemiz tarafından yapılarak hizmet vermeye başlamıştır.  İlçemize kazandırılan iki yeni köprü çalışmasından dolayı başta Konya Büyükşehir Belediye Başkanımız Tahir Akyürek Bey olmak üzere onun nezdinde Fen İşleri Daire Başkanımız Selim Büyükkarakurt  Bey ile Fen  İşleri 4. Bölge Müdürümüz Memiş Kunt Bey’ ve tüm ekip çalışanlarına  ilçemiz halkı adına teşekkür ediyorum.” dedi.

Etiketler: / / /