- Sıradışı ve Güncel Beyşehir Haber & Aktüel Sitesi
$ DOLAR → Alış: 27,09 / Satış: 27,19
€ EURO → Alış: 28,83 / Satış: 28,94

Milli Eğitim Müdürü’nden Dönem Sonu Mesajı

Milli Eğitim Müdürü’nden Dönem Sonu Mesajı
  • 24.01.2016

İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa Konuk 1. eğitim öğretim dönemine dair açıklamalarda bulundu.

Beyşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa Konuk yaptığı açıklamalarında şu görüşlere yer verdi.

“Beyşehir ilçe genelinde 89 eğitim öğretim kurumumuzda 14090 öğrencimiz ve 1094 öğretmenimiz ile 2015-2016 eğitim ve öğretim yılının 1. dönemi sonuna gelmiş bulunuyoruz.

Sevgili öğrenciler,

Bir dönem boyunca çok çalışarak yoruldunuz, tatili hak ettiniz. Bizlerin bütün çabası sizlerin iyi bir eğitim alarak donanımlı, sağlıklı, değerlerine sahip çıkan, öz güvenini kazanmış, mutlu ve huzurlu fertler olarak yetişmeniz içindir. Öğretmenleriniz ve yöneticileriniz olarak sizlerden, her günü fırsat bilerek verimli, güzel bir tatil dönemi geçirmenizi, kitap okumak için zaman ayırmanızı ve ikinci döneme enerjik ve umut dolu bir başlangıç yapmanızı bekliyoruz.

Saygıdeğer Veliler,

Çocuklarınızın başarısının tek göstergesi karne değildir. Karne notları iyi de olsa, kötü de olsa sevginizin karneye bağlı olmadığını, başarmak için gayret ettiklerinin farkında olduğunuzu sonucu ne olursa olsun yavrularınızı hep seveceğinizi vurgulayın. Tatilde çocuğunuzun dinlenmesine, eğlenmesine izin verin, onları kitap okumaya teşvik edin. Onlarla daha çok vakit geçirmeye özen gösterin. Hayatta başarısını gösterebileceği, başka alanlar da olduğunu fark etmesine imkân tanıyın, farklı yeteneklerini keşfetmesine yardımcı olun.

Bu düşünce ve inançla hizmetlerin en kutsalını üstlenmiş fedakâr yöneticilerimize, görevinin sorumluluğunu bilen değerli öğretmenlerimize, okul aile birliği üyelerine, yardımcı personelimize yürekten teşekkür ediyor, hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum.”

Etiketler: