- Sıradışı ve Güncel Beyşehir Haber & Aktüel Sitesi
$ DOLAR → Alış: 27,09 / Satış: 27,19
€ EURO → Alış: 28,83 / Satış: 28,94

Maliye’den Bilgilendirme Toplantısı

Maliye’den Bilgilendirme Toplantısı
  • 23.10.2014

Bir süre önce yürürlüğe giren 6552 sayılı iş kanunu ve bazı kanun hükmünde kararnamelerde değişiklik yapılması ile bazı alacakların yeniden yapılandırılmasına dair kanunda yer alan vergi ve SGK konuları hakkında bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Beyşehir Vergi Dairesi tarafından Beyşehir Ticaret Odası Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda konuşan Konya Vergi Dairesi Başkanı Musa Kazım Ünver, 11 Eylül 2014 tarihli mükerrer 29 bin 116 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren değişiklerle ilgili bilgilendirmede bulundu. Konya Vergi Dairesi Başkanlığı olarak yaklaşık 120 bin mükellefe hizmet verdiklerini vurgulayan Ünver, söz konusu yasayı anlatmak için toplandıklarını aktararak, “Kanun kapsamından yararlanacak mükelleflerimizin mümkün olduğunca ödeme kabiliyetlerini göz önünde bulundurarak bu kanundan yararlanmalarını istiyoruz” dedi. Kanundan istifade edecek vatandaş ve mükelleflerin müracaatlarını son günlere bırakmaması uyarısında da bulunan Ünver, şu hatırlatmalarda bulundu: “Aralık ayına kadar müracaat süresi vardır. İlk taksit ise 31 Aralık itibariyle ödenecektir. Bu sebeple Kasım’ın son haftasına müracaatların bırakılmaması bizlerin iş yoğunluğu noktasında anlam ifade edecektir. Diğer husus, müracaatların Gelir İdaresi Başkanlığı’nın internet vergi dairesi üzerinden yapılmasıdır. Daireye gelen mükellef misafirlerimizi ağırlamaktan mutlu oluruz ama iş yoğunluğu oluşturmaması anlamında da internet üzerinden müracaat edilirse seviniriz. Müracaatlarda tek tek borçlar sayılarak müracaat etme şansımız vardır. Ya da tüm borçlar şeklinde bir kutucuk da vardır. Acizane bizim bu kanundan yararlanacaklara önerimiz, tüm borçlar kutucuğunun tıklanmasıdır. Bir başka husus da, iki aylık periyotlarla 18 taksitte ödeme imkanı vardır. Bu üç yıla tekabül etmektedir. Bu kanundan yararlanacak olan vatandaş ya da mükelleflerimizin ödeme kabiliyetlerini göz önünde bulundurarak makul ve mantıklı bir ödeme seçeneği seçmesidir” dedi.

Toplantının diğer bölümünde ise, kanun çerçevesinde yapılandırılacak vergi alacakları ile ilgili sunum Vergi Dairesi Başkanlığı Tahsilat Müdürü Fadik Ertaş tarafından yapıldı. Toplantıda, SGK ile ilgili sunum da yapıldı.

Toplantıya, Beyşehir İlçe Kaymakamı Muzaffer Başıbüyük, Garnizon ve İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Binbaşı Mustafa Özdemir, Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, Beyşehir Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Yurt, vergi dairesi müdürleri, oda temsilcileri, mali müşavirler katıldı.

Etiketler: / / / / /