- Sıradışı ve Güncel Beyşehir Haber & Aktüel Sitesi
$ DOLAR → Alış: 27,19 / Satış: 27,30
€ EURO → Alış: 28,80 / Satış: 28,91

Murat Özaltun : “O Korkulukları Kaldıracağım”

Murat Özaltun : “O Korkulukları Kaldıracağım”
  • 08.01.2017

Büyük tepki gören ve kaldırılması için imza kampanyası başlatılan korkuluklar kalkacak.

Başta Beyşehirli fotoğraf severler olmak üzere hemen hemen her kesimden büyük tepki gören ve kaldırılması için imza kampanyası dahi başlatılan Beyşehir Gölü’nün kenarlarındaki korkuluklar için Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun’dan sevindirici bir haber geldi.

KONTV’de İbrahim Arıcı’nın hazırlayıp sunduğu “Vekile Sorun Başkana Sorun” isimli canlı yayın programına konuk olarak katılan Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, bir izleyicinin “Beyşehir Gölü çevresine yapılan korkuluklar kaldırılacak mı?” sorusuna sevindirici cevap verdi.

KORKULUKLARI KALDIRACAĞIM

Başkan Özaltun, gerek sosyal medyadan gerekse birebir olarak konunun kendisine intikal ettiğini ve bunun üzerine kaldırılması için sorumluluk sahibi kurum olan Devlet Su İşleri ile görüştüğünü söyledi. Devlet Su İşleri Bölge Müdürlüğünden gelen bilgiyi canlı yayında aktaran Murat Özaltun, “Devlet Su İşleri ihaleye bu şekilde çıkmış. Yani Beyşehir Gölü kıyı düzenlemesini yapan firma korkulukları da mecburen yasa gereği yapacak. Ancak Devlet Su İşleri Bölge Müdürü arkadaşım, kıyı düzenleme çalışması tamamlandığında projenin Beyşehir Belediyesine devredileceğini bundan sonra söz hakkının bizde olacağını söyledi. Bu işlem gerçekleştiğinde yani kıyı tahkimat çalışması Beyşehir Belediyesine devredildiğinde korkulukları kaldıracağım.” dedi.

KARAR SEVİNÇLE KARŞILANDI

Bir süredir sosyal medyada kaldırılması için imza kampanyası yürütülen korkulukların kaldırılacağı haberi sevinçle karşılandı.

Etiketler: /