- Sıradışı ve Güncel Beyşehir Haber & Aktüel Sitesi
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Mustafa Şenol’dan “Çalışan Gazeteciler Günü” Mesajı

Mustafa Şenol’dan “Çalışan Gazeteciler Günü” Mesajı
  • 10.01.2015

Akparti Beyşehir İlçe Başkanı Şenol, 10 Ocak Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

“Demokrasi, şeffaflık ve ifade özgürlüğünün en önemli göstergelerinden birinin, tarafsız ve özgür basının mevcudiyetidir.” diyen Şenol, basın ve ifade özgürlüğünün yanı sıra halkın haber alma hakkının korunmasının demokrasinin işlerliği açısından hayati öneme sahip olduğuna vurgu yaptı.

İŞTE MUSTAFA ŞENOL’UN AÇIKLAMASI

Değerli Basın Mensupları

Demokrasi, şeffaflık ve ifade özgürlüğünün en önemli göstergelerinden birinin, tarafsız ve özgür basının mevcudiyetidir. Basın ve ifade özgürlüğünün yanı sıra halkın haber alma hakkının korunmasının da demokrasinin işlerliği açısından hayati öneme sahiptir.

Basın kuruluşlarının meslek ahlakına, demokratik değerlere, evrensel hukuka, tarafsızlık ilkesine, kişi haklarına ve özel hayata saygı gibi hususlara riayet etmesi ve eleştirilerinde yapıcı bir tutum benimsemesinin demokrasi ve gazetecilik mesleğinin saygınlığı açısından da büyük önem taşımaktadır.

Kamuoyunu bilgilendirmek adına doğru haber verme, tarafsızlık, objektiflik, özel hayata ve kişilik haklarına saygı gibi değerleri içerisinde bulunduran önemli bir mesleği icra eden gazeteci arkadaşlarımız, ilkeli yayıncılık anlayışıyla olayları tarafsız bir şekilde halka aktararak vatandaşın en doğal hakkı olan zamanında doğru ve eksiksiz bilgi almalarını sağlayarak milletin vicdanına ses olmaktadırlar.

Her şartta mesai gözetmeksizin görevlerini yerine getirerek Beyşehirimizin kalkınmışlık düzeyine ve tanıtımına büyük katkı sağlayan ve kamu hizmetlerinin yürütümünde önemli katkıları olan tüm basın mensuplarımızın  “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü”nü kutlar, aileleriyle birlikte daha nice senelere sağlık, mutluluk ve başarılarla erişmelerini dilerim.

AK Parti Beyşehir İlçe Başkanı
Mustafa ŞENOL

Etiketler: