- Sıradışı ve Güncel Beyşehir Haber & Aktüel Sitesi
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Öğrencilik Yıllarından Meclise Uzanan Yıllar

Öğrencilik Yıllarından Meclise Uzanan Yıllar
  • 15.02.2015

Eğitim için gittiği Ankara’da Akparti gençlik kollarından Akparti’nin beyin takımına…

2011 yılında  Akparti’den  Konya  Milletvekili seçilen Mustafa Akış, genç yaşına rağmen eğitim için gittiği Ankara’da önce Hukuk Fakültesi’ni bitirdi ardından Meclise kadar uzanan bir başarı gösterdi. Mecliste ilk dönemini başarı ile tamamlayan Akış, büyük ihtimalle önümüzde ki seçimlerin ardından yine TBMM’de Beyşehir’i temsil edecek.

ÜNİVERSİTEYE KADAR BEYŞEHİR’DE YAŞADI

1981 yılında Beyşehir’de dünyaya gelen Mustafa Akış, Gazi İlkokulu’nda başladığı öğrenim hayatına Ali Akkanat Anadolu Lisesi’nde devam etti. O dönem lisenin en gözde öğrencilerinden olan Akış okulunu da ikincilikle bitirdi. İyi hazırlandığı Üniversite sınavında da istediği Üniversite ve bölümü kazandı.

ANKARA YILLARI ÜNİVERSİTE İLE BAŞLADI

Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni kazanan Mustafa Akış Ankara’da yalnızca hukukçu kimliği kazanmayacak, Ankara’da önemli bir siyasetçi de olacaktı. Üniversiteyi de başarılı şekilde bitiren Mustafa Akış, öğrencilik yıllarından itibaren de siyasetle iç içe oldu. İlk siyasi deneyimini Akparti’de edinen Akış partinin kurulduğu günden buyana hep içinde oldu.

GENÇLİK KOLLARINDAN MECLİSE UZANAN YOL

Akparti’nin Genel Merkezinde Gençlik Kollarında çalışmalar yürüten Akış, gençlik kollarında Tanıtım-Medya Başkanlığı ve Seçim İşleri Başkanlığı ile Genel Merkez Seçim Koordinasyon Merkezi Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Bu süreçte aktif olarak Ankara’da faaliyet gösteren Akış, Beyşehir ve bölgenin milletvekili özlemi çektiği o yıllarda yine Beyşehir’i ilgilendiren birçok konunun takipçisi oldu. O yıllarda Beyşehir’in manevi milletvekili gibi çalışan Akış’a artık Beyşehir’den ve Ankara’da ki çevresinden milletvekili adayı olması için tavsiye ve baskılar gelmeye başladı. Akış bu dönemde de partinin ağır toplarından Cemil Çiçek başta olmak üzere birçok ismin de hem sevgisini, hem de güvenini kazandı.

KONYA’YI MECLİSTE TEMSİL ETMEYE BAŞLADI

2011 Genel seçimlerinde Akparti’nin Konya Milletvekili aday listesinde bulunan Mustafa Akış seçilerek Konya Milletvekili oldu. Yıllardır vekilsizliğin büyük sıkıntısını çeken bölge halkı için Ankara’da artık bir temsilci vardı. Mecliste aktif görevlerde bulunan Akış Konya’nın birçok meselesini yakından takip ederken, Beyşehir ve bölge için de Milli Eğitim yatırımları başta olmak üzere birçok yatırımın gelmesine aracı oldu.

VE AKIŞ MKYK’DA

Genç yaşında partinin üst düzey kurmaylarının dikkatini çeken çalışmalar yapan Akış, Akparti’nin kurucu başkanı ve dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Akparti’nin A takımı olan MKYK üyeliğine atandı.

İKİNCİ DÖNEM TECRÜBESİ İLE DAHA BÜYÜK HİZMETLERE İMZA ATACAK

Önümüzde ki genel seçimlerde büyük oranda Mecliste yeniden görev alması beklenen Akış, bu dönemde elde ettiği birikim ve tecrübelerle daha çok hizmeti bölgeye ve Konya’ya getirmesi bekleniyor. Bu konu da Beyşehir ve bölge insanını da Akış’tan beklentisi büyük.

Etiketler: