- Sıradışı ve Güncel Beyşehir Haber & Aktüel Sitesi
$ DOLAR → Alış: 27,43 / Satış: 27,54
€ EURO → Alış: 28,75 / Satış: 28,86

Pazarcı Esnafına Sıcak Çorba İkramı

Pazarcı Esnafına Sıcak Çorba İkramı
  • 26.01.2016

Murat Özaltun, pazar yerinde aşırı soğuk havaya rağmen tezgâh açanlara sıcak çorba ikramı yaptı.

Beyşehir’de gece eksi 15 dereceye kadar düşen soğuk hava, hal içinde tezgâh açan pazarcı esnafını da olumsuz etkiledi. Birçok pazarcı alanda tezgâh açmazken, bazıları da tezgâhlarının önünde soba kurarak ya da kovalar içerisinde ateş yakarak ürünlerini korumaya, kendilerini ısıtmaya çalıştı. Aşırı soğuklar sebebiyle Türkiye’nin en büyük tatlı su gölü olan Beyşehir Gölü kıyıları da buz tabakasıyla kaplanırken, Beyşehir Belediyesi başlattığı yeni uygulama ile Pazarcı esnafına yönelik olarak sıcak çorba ikramında bulundu.

Beyşehir Belediyesi’nin ikram çeşmesinden bardaklara dolan sıcak çorba ve beraberindeki ekmek ikramı pazarcı esnafı arasında da memnuniyetle karşılandı.

Başlattıkları uygulamadan pazarcı esnaflarının yanısıra vatandaşların da çok memnun kaldığını belirttiğini ifade eden Özaltun, şunları kaydetti.

“Başkanım biz ilk defa böyle bir uygulama görüyoruz’ dediler. Bu bizi mutlu ediyor aslında. Bizim amacımız şu; insanlarımıza hizmet etmek, çünkü biz onların hizmetkârıyız. Onlara hizmet noktasında her türlü imkânı vermeye özen gösteriyoruz. Pazarcı esnafımız da çok soğuk olduğu için yanlarında küçük kovalarda veya soba kovalarında ateş yakıyorlar ısınmak için, biz de bunların yanında bir nebze ısıtsın diye çorba ikramında bulunuyoruz. Sabah kahvaltısı yapmayanlar için de çorbanın yanında bir tane ekmek veriyoruz. Bu uygulamamız inşallah kış günlerinde sıcak çorba olarak devam edecek, yazın da dönemine göre limonata veya farklı şekilde ikramlarımız devam edecek. Biz sadece Pazar yerinde değil Cuma namazı çıkışlarında cemaate veya Kur’an Kurslarında hafızlık eğitimi alan çocuklarımıza yönelik olarak da ikramlarımız olacak. Zira bizim orada da okuyan çocuklarımızı motive etmemiz gerekiyor, Kur’an okuyan, ezberleyen, hafız olma yolunda ilerleyen kardeşlerimize de motive noktasında yardım etmemiz gerekiyor. İnşallah gerek kış gününde olsun, gerek yaz günlerinde olsun bu tür ikramlarımız devam edecek.”

Etiketler: