- Sıradışı ve Güncel Beyşehir Haber & Aktüel Sitesi
$ DOLAR → Alış: 27,09 / Satış: 27,19
€ EURO → Alış: 28,83 / Satış: 28,94

‘Personeli İşten Çıkarıyor’ Diye Yaygara Kopartıyorlar

‘Personeli İşten Çıkarıyor’ Diye Yaygara Kopartıyorlar
  • 24.10.2014

Taşeron işçiler üzerinden Beyşehir Belediyesi ve Murat Özaltun’a karalama kampanyası başladı.

Beyşehir Belediyesi tarafından geçtiğimiz günlerde 8 aylık çalışma süreleri sona eren Taşeron Firma elemanlarının işten çıkarılmasını fırsat bilenler kamuoyunu yanlış bilgilendirerek “Beyşehir Belediyesi işçileri çıkarıyor” şeklinde algı oluşturmaya çalışıyorlar.

Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun’un aylar öncesinden sözleşmesi sona eren taşeron firma işçilerinin işten çıkacağını belirtmesine rağmen kamuoyunda bilgi kirliliği ile Beyşehir Belediyesi aleyhinde karalama kampanyası yürüten bazı art niyetli gruplar dedikodularla kamuoyunu yanlış yönlendiriyorlar.

İŞİN ASLI NE?
Beyşehir Belediyesi’nin Park ve Bahçeler Müdürlüğü ile Fen İşleri Müdürlüğü’nde çalışan ve sözleşmeleri geçtiğimiz günlerde sona eren işçilerin sözleşmelerinin yenilenmemesi konusunda yetkililer tarafından “Yaz döneminde çok daha fazla işçi ile çalışmak durumundaydık. Ancak mevsim şartları itibari ile bazı birimlerimizde iş yoğunluğu azaldı. Bu süre içerisinde zaten daha önceki dönemde 8 ay süre ile işe alınan personelin de sözleşmeleri sona ermişti. Sözleşmeleri sona erecek olan personelimize daha önce işten çıkacakları konusunu da defalarca kez ilettik. Beyşehir Belediyesi’nde ihtiyaçtan fazla personel çalıştırmak bu memleketin parasını çöpe atmak demek. Zaten Belediyenin gelirleri belli. Bu durumda hizmet üretebilmek amacıyla bazı çalışanlarımızla yollarımızı ayırdık.” şeklinde açıklama yapıldı.

SAYI ABARTILIYOR
Kamuoyunu yanlış bilgilendirme platformu gibi çalışan bazı art niyetli grupların son yalanı ise Beyşehir Belediyesinin 150-200 dolayında taşeron işçisini işten çıkardığı yönünde. Oysa edinilen bilgilere göre 68 kişiye iş bıraktırıldı. Bu kişilerin sözleşmeleri 8 aylık olduğu için zaten sona ermişti.

Etiketler: / /