- Sıradışı ve Güncel Beyşehir Haber & Aktüel Sitesi
$ DOLAR → Alış: 27,16 / Satış: 27,26
€ EURO → Alış: 28,88 / Satış: 29,00

Salı Pazarının Yeri Değişecek

Salı Pazarının Yeri Değişecek
  • 18.11.2014

Belediye Başkanı Murat Özaltun, Salı pazarının yerini değiştireceklerini söyledi.

Beyşehir’de hemen herkesimden insanın Salı pazarından şikayetçi olduğunu dile getiren Başkan Özaltun; “Biliyorsunuz Salı pazarı herkesin şikayetçi olduğu bir yer. Belediye başkanından tutun, peynir pazarında satış yapan hemşerilerimiz, kanal kıyısında satış yapan konfeksiyoncu kardeşlerimi, Salı pazarında ki kapalı alanda ki pazarcılarımız, oraya giden hemşerilerimiz, herkes bu Pazar yerinden şikâyetçi. Biz ne demiştik, sizlerin istekleri bizim için emirdir. Bizde sizlerin bu emirlerini yerine getirerek Salı pazarını mevcut bulunduğu yerden ilerleyen süreçte başka bir yere taşıyacağız.” dedi.

1 YIL MÜDAHALE EDEMİYORUZ

Pazar yerinin kapalı bölümünün ihale usulü ile yapıldığı için yasal olarak bir yıl süre ile dokunamadıklarını bu yüzden de sürecin Pazar yerinin bir yılını doldurduktan sonra başlayacağını kaydeden Başkan Özaltun; “Bu Pazar yeri ihale ile yapıldığı için, 1 yıl boyunca burada yasal olarak herhangi bir işlem yapamıyoruz ve şuan müdahale edemiyoruz. 1 yıl dolduktan sonra, aynen nasıl Beyaz Parkın ismi ne olsun diye sizlere sorduysak, Salı pazarının nereye taşınmasını istediğinizi de size soracağız. Vatandaşlarımız nereye isterse Salı pazarını inşallah oraya taşıyacağız.” dedi.

SALI GÜNLERİ BEYŞEHİR’DE HAYAT FELÇ OLUYOR

Salı günleri Beyşehir’de hayatın adeta felç olduğu ve vatandaşların patlama noktasına geldiğine değinen Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun; “Görüyorsunuz Salı günleri Beyşehir’de trafik tıkanıyor, insanlar artık patlama noktasına geliyor. Araç park edecek yer yok, trafik tıkanmış herkes birbirine bağırıp çağırıyor. Dolayısı ile inşallah önümüzde ki süreçte bu alanı rahatlatacak farklı bir adım daha atacağız.” şeklinde konuştu.

Etiketler: