- Sıradışı ve Güncel Beyşehir Haber & Aktüel Sitesi
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Samancı ve Akış aday olacak mı?

Samancı ve Akış aday olacak mı?
  • 12.02.2015

Beyşehirli iki milletvekilinin yeni dönem de aday olup olmayacağı merak konusu oldu.

7 Haziran 2015 tarihinde yapılacak 25. Dönem Milletvekilliği Genel Seçimleri için aday adaylığı müracaatları devam ederken Beyşehirli iki milletvekili Gülay Samancı ve Mustafa Akış’ın yeni dönem de aday olup olmayacağı merak konusu.

Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yılda en çok aday adaylığı başvurusunun yapılacağı parti Akparti olarak gözüküyor. 14 Milletvekili çıkaran Konya’da da Recep Konuk ve Mehmet Baykan başta olmak üzere birçok bürokrat görevlerinden istifa ederek aday adayı oldular. Konya’da rekor seviyede aday adaylığı başvurusu yapılacağı öngörülürken, mevcut milletvekillerinin durumları da netleşmedi.

Konya’da Kerim Özkul ve Harun Tüfekçi, Akparti’nin 3 dönem kuralı nedeni ile tekrar aday olamayacak olan isimler arasında yer alıyor. Beyşehir ve bölgemizde ise en çok merak edilen konu Samancı ve Akış’ın listede yer bulup bulmayacağı, ya da aday olup olmayacakları…

Yıllar sonra Beyşehir ve yöre insanının milletvekili özlemini dindiren iki isimle ilgili kararı Başbakan Ahmet Davutoğlu verecek.