- Sıradışı ve Güncel Beyşehir Haber & Aktüel Sitesi
$ DOLAR → Alış: 27,16 / Satış: 27,26
€ EURO → Alış: 28,88 / Satış: 29,00

Sandıkta “Geçmişi” Düşün

Erhan Eşref Demirel
Erhan Eşref Demirel
  • 31.10.2015

7 Haziran’da yapılan genel seçimlerde tek parti iktidarı çıkmadı. Vatandaş, belki Akparti’ye belki Erdoğan’a uyarı vermek istedi, bunlar tartışılır ama bu konuya girmek istemiyorum. Bu yazıda vurgulamak istediğim, post-modern darbeleri, koalisyon hükümetlerini, ithal bakanları, kapısında köle olduğumuz IMF’in getirdiği kemer sıkma politikalarını, zulümleri, aşağılanmışlığı, ötekileştirilmişliği ve son 20-25 yılda ülkenin başına gelen hemen hemen birçok olayı görmüş ve yaşamış tecrübeli birisi olarak geçmişe ışık tutmak istiyorum. Çünkü önümüzde Türkiye’nin kaderinin yeniden oylanacağı çok kritik bir seçim var ve bu seçimde geleceğimizi, çocuklarımızı ve istikrarımızı oylayacağız!

Şimdi gelin özellikle gençler için geçmişimizi bir yoklayalım…

Kardeşlerim!

Eğer, koalisyon hükümetlerini, kurtarıcı olarak lanse edilen ithal bakanları, IMF’i, devlet ve özel hastanelerinin durumunu, çocuğun varsa alacağın kitapları, ödeyeceğin eğitim masraflarını ve en önemlisi vesayeti bilmiyorsan, büyüklerine sormalısın!

“Biz bu ülkenin asıllarıyız. Biz istemeden hiç bir şey olmaz”, “Benim oyumla dağdaki çobanın oyu bir olamaz” diyerek millete tepeden bakanları bilmiyorsan büyüklerine sormalısın!

Bir başka hastanın kurtulması için kan veren gariban vatandaşın yaptığı bu iyiliğin üzerine -komik ama- bir de parasının alındığı günleri bilmiyorsan büyüklerine sormalısın!

Vesayet yanlısı doktorların, hemşirelerin, devlet memurlarının, vergi denetmenlerinin vatandaşları azarladığı dönemleri bilmiyorsan büyüklerine sormalısın!

Siftah yapmadan kepenk kapatan esnafları, batan fabrikaları, akşam evine ekmek götüremediği için kahrolan işçi kardeşlerimizin durumunu görmemişsen büyüklerine sormalısın!

Bir gecede servetlerine servet katan, yetimin, öksüzün, garibanın cebindeki parasını kendi kasasına aktaran, faiz ve sermaye lobisine üye hainleri bilmiyorsan büyüklerine sormalısın!

Ekmek karnesini, yağ karnesini, benzin karnesini, maaş kuyruğunda ölen emeklileri bilmiyorsan büyüklerine sormalısın!

80 yılda yapılamayan yatırımların 12 yılda yapıldığını, vesayet rejimini yıkarak herkese eşit hak ve özgürlük getirildiğini bilmiyorsan büyüklerine sormalısın!

Kısaca nereden nereye geldiğimizi bilmiyorsan büyüklerine sormalısın!

Kardeşlerim!

Bırakın koalisyon döneminde devlet yönetmenin zorluğunu, koalisyon kurmanın bile ne kadar zor olduğunu gördük.

Kardeşlerim!

Gün birlik günüdür! Gün, beraberlik günüdür. Gün, dirlik günüdür. Gün tek başına iktidar günüdür.

Unutmayalım! Sen, ben yok. Türkiye var!

Ve diyelim ki, istikrar sürsün Türkiye büyüsün!

Şimdiden 1 Kasım Genel Seçim sonuçları ülkemiz ve milletimize hayırlı olsun. Allah bir daha bize o karanlık ve eski günleri yaşatmasın.