- Sıradışı ve Güncel Beyşehir Haber & Aktüel Sitesi
$ DOLAR → Alış: 27,09 / Satış: 27,19
€ EURO → Alış: 28,83 / Satış: 28,94

Şehit Polisin İsmi İlkokulda Yaşatılacak

Şehit Polisin İsmi İlkokulda Yaşatılacak
  • 20.03.2015

Beytepe İlkokulu’na Bingöl’de şehit olan Polis memuru Osman Çınar’ın ismi verildi.

Beytepe İlkokulu’na 1991 yılında Bingöl Solhan’da terör örgütünün kurduğu pusu sonucu şehit düşen Kurucuovalı Polis memuru Osman Çınar’ın adı verildi.

Beyşehir İlçe Kaymakamlığı’nın himayesinde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen Şehit Osman Çınar İlkokulu’nun isim verme törenine Beyşehir İlçe Kaymakamı Muzaffer Başıbüyük, Garnizon ve İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Binbaşı Mustafa Özdemir, Belediye Başkanı Murat Özaltun, daire amirleri, okul idarecileri, öğretmenler ve okula adı verilen şehidin ailesi ile öğrenciler ve veliler katıldı. Programda öğrenciler tarafından şiirlerin okunmasının ardından günün anlam ve önemine binaen konuşmalar yapıldı. Şehit ailesine ise Kaymakam Başıbüyük tarafından bir şükran plaketi takdim edildi.

Şehidin kızı Dilek Çınar Muştu ise, yaptığı konuşmada, okula babasının isminin verilmesinden dolayı yetkililere teşekkür etti.

Programın sonunda Şehit Osman Çınar İlkokulu’nun isim levhası ile Şehit Osman Çınar Köşesi ve özgeçmişinin açılışı yapılırken, ardından okul binası gezildi.

Etiketler: / / /