- Sıradışı ve Güncel Beyşehir Haber & Aktüel Sitesi
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Şişe Suyu Kalitesinde İçme Suyu Geliyor

Şişe Suyu Kalitesinde İçme Suyu Geliyor
  • 15.02.2015

Yakında Beyşehir’in pet şişe suyu kalitesinde doğal içme suyuna kavuşacağı müjdesi geldi.

Belediye Başkanı Murat Özaltun, Beyşehir’in yakın gelecekte pet şişe suyu kalitesinde doğal içme suyuna kavuşacağını söyledi.

Akparti İlçe Teşkilatı tarafından düzenlenen 42. ilçe danışma meclisi toplantısında konuşan Belediye Başkanı Özaltun, 2015 yılının Beyşehir için imar yılı olacağını söyledi.

Beyşehir’de muhalefet tarafından çok sık olarak dile getirilen, “Beyşehir almak istediğini alamadı” sözüne katılmadığını ifade eden Özaltun, “Aslında geçmişte de almak istediklerini fazlasıyla aldı. Benim dönemimde de geçmişte alınan hizmetlerin kat be kat fazlası alınacaktır. Bundan emin olabilirsiniz.” diye konuştu.

Konya’da, büyükşehir yasasının yürürlüğe girmesiyle birlikte ilçeye bağlı Huğlu Mahallesi’nde 40 yıl boyunca yaşanan susuzluk probleminin 40 günde çözüme kavuştuğunu hatırlatan Özaltun, Huğlu’nun su probleminin çözüldüğü gibi Beyşehir ve diğer mahallelerinin de gelecek hizmetlerle tüm problemlerinin çözüleceğini belirtti.

Beyşehir’in yıllardır içme suyu olarak doğal kaynak suyu özlemi içerisinde olduğunu ifade eden Özaltun, bu sorunun da Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmaların devreye girmesinin ardından tarih olacağını belirtti. Yeşildağ ve Adaköy bölgesindeki doğal kaynak suyunun pet şişe kalitesinde bir içme suyu olduğunu vurgulayan Özaltun, “Pet su kalitesindeki içme suyu Yeşildağ ve Adaköy’den bölgeye dağılacak. Bu dağıtım ağı sadece ilçe merkezinin değil taşra mahallelerin yüzde 60’ının içme suyu ihtiyacını karşılayacak. Vatandaşlarımız artık göl suyu değil bu doğal kaynak suyunu kullanmaya başlayacak ve tıpkı pet şişedeki suda bulduğu tadı bu suda da bulacak. Bunun proje çalışmaları devam ediyor. En kısa sürede ihaleye çıkılacak ve Huğlu’nun nasıl su problemi çözüldüyse Beyşehir’in etrafındaki mahallelerinin de su problemi aynı bu şekilde çözülecek.” dedi.

Etiketler: