- Sıradışı ve Güncel Beyşehir Haber & Aktüel Sitesi
$ DOLAR → Alış: 27,43 / Satış: 27,54
€ EURO → Alış: 28,75 / Satış: 28,86

Taş Köprünün 100. Yılı Kutlandı

Taş Köprünün 100. Yılı Kutlandı
  • 02.11.2014

Bir asırdır bölgeye hayat veren Taşköprü’nün 100. yaşı 100. yıl etkinlikleri ile kutlandı.

Osmanlı Devleti döneminde yapılan ve 1914 yılında inşaat çalışmaları tamamlanarak hizmet vermeye başlayan bölgeye ve tarım alanlarına bir asırdır hayat veren tarihi Taşköprü’nün 100. yaşı 100. yıl etkinlikleri ile kutlandı.

Beyşehir Belediyesi tarafından Köprübaşı mevkisinde düzenlenen kutlama etkinliklerine Beyşehir Kaymakamı Muzaffer Başıbüyük, Garnizon ve İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Mustafa Özdemir, İlçe Belediye Başkanı Murat Özaltun, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Demirgül, Ak Parti İlçe Başkanı Nafiz Huğlu, kurum amirleri, belediye meclis üyeleri, vatandaşlar katıldı.

Karaman’ın Ermenek ilçesinde yaşanan maden faciasından dolayı eğlence kısmı iptal edilen etkinliğe katılım hayli yoğun oldu.

Mehteran gösterisi ile başlayan etkinlik protokol konuşmaları ile devam etti. Protokol konuşmalarının ardından etkinlikleri aileleriyle birlikte izleyen 100 engelli çocuğa çeşitli hediyeler verildi. Ardından engelli öğrencilerin ellerindeki balonları gökyüzüne bırakması Taşköprü ile birlikte alanda görsel bir şölen oluşturdu. Etkinlikler kapsamında tarihi Taşköprü’yü yansıtan görselin yer aldığı dev bir yaş pasta da protokol tarafından kesilirken, Beyşehir fotoğraflarının yer aldığı serginin açılışı gerçekleştirildi. İlçe protokolü daha sonra sergiyi gezerken, etkinliklerin diğer bölümünde ise köprü yanında gerçekleştirilen tekvando ve kick boks gösterileri katılımcılar tarafından büyük bir beğeniyle izlendi. Son olarak Doç. Dr. Hüseyin Muşmal’ın öğretmenevinde verdiği konferansla etkinlik tamamlandı.

Etiketler: / / / / / /